reklamı kapat

Ripple Zorlu Listede Top 100’e Girdi!

Ripple, sınır ötesi ödeme devleri arasına katıldı.
13:00
21 Şubat 2020

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, son yıllarda inanılmaz bir büyüme elde etmeyi başardı. Ripple 2019’un son aylarında 300’den fazla ödeme ortağına ulaştığını ve aldığı 200 milyon dolarlık yatırım ile 10 milyar dolarlık değerin üzerine çıktığını açıklamıştı.

Ripple Sınır Ötesi Ödemelerde Top 100’de!

Şimdi de firmanın sınır ötesi ödeme endüstrisinde en büyük 100 firma arasına girdiği belirtiliyor. Finansal veri şirketi FXC Intelligence tarafında açıklanan verilere göre Ripple kripto para sektöründen bu listeye girebilen ilk firma.

Liste içerisinde dünyanın en büyük bankaları da yer alıyor. Bank of America, Deutsche Bank, City Group, UBS ve bunun yanı sıra Visa ile PayPal listede yer alan dev kurumlardan sadece birkaç tanesi olarak sıralanabilir. Ripple’ın böylesine büyük bir sıçrama yapmasının arkasındaki temel sebep ise yaptığı ortaklıklar.

Firma geçtiğimiz tarihlerde MoneyGram ve TransferGo gibi ödeme sektörünün önde gelen isimleri ile ortaklık imzalamayı başarmıştı. Ripple’ın 2020 yılı sınır ötesi ödeme alanındaki top 100 firma arasına girdiği aşağıdaki görselde de görülebiliyor.

RippleDLT

Ripple toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP‘nin arkasındaki şirket olmasına rağmen, bunun “sahibi” olmadığını iddia ediyor. Bir süreye kadar XRP de her zaman Ripple olarak anıldı ve firma şimdi kendisine açılan davalar yüzünden bunun değişmesini istiyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse defalarca XRP’nin kendilerine bağlı olmadığını ve bunun bir menkul kıymet değeri teşkil etmediğini belirtse de, Ripple’a açılan XRP hakkındaki toplu davalar hala devam ediyor. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.