reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi

14 Mayıs 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 13.05.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Geçtiğimiz haftalarda BTC’nin yukarı yönlü hareketi karşısında bir çok altcoin düşüş eğilimi gösterirken XRP kendi konumunu koruyan nadir kripto paralardan birisi olmuştu. Ancak bu hafta BTC’nin düzeltme yapması neticesinde XRP aynı duruşu maalesef gösteremedi. Hafta başında 0.87$ seviyesinde bulunan XRP 0.62$ seviyesine kadar geriledi. Hafta kapanışını ise 0.73$ seviyesinden yaparak %16 değer kaybetmiş oldu. Şimdi hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyip değerlendirmemize geçelim.

XRP’nin haftaya E trendinin hemen üzerinde başlangıç yaptığını görüyoruz. Ancak gelen satış baskısı ile birlikte E trendi aşağı kırılıyor. Bir sonraki günde ise oluşan barın E trendine dokunduğunu ancak geçilemediğini görüyoruz. Bu da bize desteğin kırıldığını teyit eder nitelikte bilgi veriyor. Hafta sonuna kadar düşüş hareketi hız kazanarak devam ediyor. Hafta sonu ise B trendine 1 Cent kala yukarı yönlü dönüşün başladığını görüyoruz. Haftanın son günü ise yükselişin devamı niteliğinde güçlü bir bar oluşmuş durumda. RSI indikatörü hafta boyunca düşüş göstermiş ancak hafta sonu gelen alımlar ile yönü yeniden yukarı çevirmiş. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

XRP’nin E trendi üzerinde kalmasını yukarı bir hareket için güç toplaması açısından oldukça olumlu buluyordum. Ancak piyasa üzerindeki satış baskısı XRP’ye fazlasıyla tesir etti. Mevcut durumda B trendinden dönüş olması bu desteğin önemini bize göstermiş oldu. B trendinin üzerinde orta ve uzun vade için olumlu görüntünün devam edeceğini düşünüyorum. Fiyat hareketinin ivme kazanması için ise E treninin üzerinde hacim destekli barlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Yukarı harekette E trendinin üzerinde FIBO 0.236(1.11$)  seviyesi takibimizde olmalıdır. Satış baskısı devam eder ve fiyat B trendinin aşağısına sarkarsa C trendi takibimizde olmalıdır. B trendinin aşağısında günlük kapanışlar yapılması tabloyu epey olumsuz hale getirecektir ve satış baskısı artacaktır. RSI indikatörünün yönü yukarı çevirmesi ise yükseliş için olumlu görüntü oluşturuyor. RSI değerinin çizmiş olduğum yatay trendin üzerine çıkmasının fiyat artışında olumlu etki edeceğini düşünüyorum.

Kanıt Linki

http://proof.link/SgxFEnICz

Hash Değeri

ece11ba1d2491e47b1014950d8c8e7185ebd16c68642e76a79e7806b52d8d0b9

Transaction ID

b36288cca220448f9ddd42fe69ea64681376dc183423f9b2a65ffabc3c2714a1

Transaction Doğrulama

https://chainz.cryptoid.info/ltc/İşbu haber/çeviri COINTURK Markası Sahibi “Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş.” tarafından ilişkili içeriğinin varlığının gün, ay, yıl, saat olarak tespiti ve üçüncü kişilere karşı ispatı bakımından uluslararası koruma için Litecoin Blockchain’inde, Avrupa Birliği’nde eIDAS yasaları, Türkiye’de ise 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre nitelikli elektronik servis hizmet sağlayıcılar nezdinde zaman damgalanmıştır. İçeriği kullanımı ve lisans satın almak için : iletisim@coin-turk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Litecoin Telif Koruması:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.