f Regülatörlerin Radarındaki Binance, Kan Kaybetmeye Devam Ediyor: Binance US CEO'su Görevinden İstifa Etti › COINTURK

Regülatörlerin Radarındaki Binance, Kan Kaybetmeye Devam Ediyor: Binance US CEO’su Görevinden İstifa Etti

Özet

  • SEC davası ile birlikte regülatörlerin radarına giren Binance, son dönemlerde bir dizi yasal sorun ile karşı karşıya kaldı.

  • Binance, son gelişmelerin ardından iş gücünde azalma yolunu tercih etti.

  • Binance US CEO'su Brian Shroder, görevinden istifa etti ve Binance US'te 100'den fazla çalışan işten çıkarıldı.

  • Piyasa etkisi: Nötr
08:51
13 Eylül 2023

Medyada sabah saatlerinde yer alan haberlere göre Binance US CEO’su Biran Shroder, görevinden istifa etti. Son dönemlerde bir dizi yasal engel ile karşılaşan ve SEC’nin açtığı dava ile birlikte regülatörlerin radarına giren Binance, iş gücünde azalma yoluna giderek işten çıkartmalara hız verdi. Binance US’de 100’den fazla personelin işten çıkartıldığı öne sürülüyor.

Binance, Regülatörlerin Radarına Girdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Haziran ayında Binance‘e ve Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’ya dava açması ile birlikte işlem hacimleri bakımından global ölçekteki en büyük kripto para borsası olan Binance de regülatörlerin radarına girdi. SEC‘nin Haziran ayında arka arkaya Binance ve Coinbase‘e dava açması, kripto şirketleri ile mali düzenleyiciler arasındaki gerilimin tırmanmasına neden oldu.

Ayrıca son dönemlerde Binance’in çeşitli Avrupa ülkelerinde yaptığı birçok lisans başvurusu da reddedildi. Bu süreçte bir dizi yasal engelle karşılaşan Binance’in iş gücünü azaltmakta olduğu ve borsada işten çıkarmaların başladığına ve son aylarda yüzlerce çalışanın işine son verildiğine yönelik pek çok haber yapıldı.

Konuya ilişkin bir yeni gelişme de sabah saatlerinde yaşandı. Binance US CEO’su Biran Shroder’in görevinden istifa ettiği duyuruldu.

Binance US CEO’su, Görevinden İstifa Etti

Son dönemlerde regülatörlerin radarına giren kripto para borsası Binance, bir dizi yasal engel ile karşı karşıya kaldı. Binance, son gelişmelerin ardından iş gücünde azalmaya gitmeye karar verdi ve işten çıkarmalara başladı.

Binance US CEO’su Biran Shroder, görevinden istifa etti. İş gücünü azaltmayı tercih eden Binance’in ABD’deki iştiraki Binance US’de 100’den fazla personelin işten çıkartıldığı öne sürüldü. Görevinden istifa eden Binance US’in eski CEO’su Biran Shroder, sosyal medya hesaplarından henüz konuya ilişkin herhangi bir paylaşım yapmadı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI