X

Quantstamp Coin Nedir?

Quantstamp Coin, bir ERC-20 token’ıdır.
11:29
17 Kasım 2020

Quantstamp Coin, merkezi olmayan QSP Güvenlik Protokolü üzerinde akıllı sözleşmeleri doğrulamak için kullanılan bir ERC-20 token’ıdır. Kullanıcılar, QSP ile akıllı sözleşmelerin otomatik taramalarını satın alabilir ve doğrulayıcılar, protocol.quantstamp.com adresinden ağ üzerinde merkezi olmayan güvenlik taramaları sağlamaya yardımcı olmak için QSP kazanabilirler.

Quantstamp (QSP) Nedir?

Quantstamp (QSP), uzman güvenlik denetimleri ve Blockchain çözümleri sağlayan Blockchain güvenliğinde lider olduğunu iddia eden bir platformdur. Yapılan açıklamalara göre Ethereum 2.0 (Prysmatic Labs Client), Binance, MakerDAO, Chainlink, eToro ve World Economic Forum gibi en iyi kripto şirkelteri ve kurumsal şirketler, Blockchain uygulamalarını güvence altına almak için Quantstamp’ı tercih ediyor.

Öte yandan Quantstamp’ın misyonu, merkezi olmayan interneti güvence altına almaktır. 70’den fazla girişimin, vakıf ve işletmenin, yenilikçi ürünlerini güvende tutmak için Quantstamp ile çalıştığı ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Quantstamp kullanıcılarına sunduğu çözüm sürecini dört başlık altında topluyor:

  • Proje Danışmanlığı ve Kapsam Belirleme: Hangi Blockchain kullanım durumlarının şirketler için ideal olduğunu değerlendirmek için yöneticilerle ve ortaklarla görüşmeler yürütülüyor.
  • Teknik Tasarım ve Mimarlık: Blokchain teknolojisinin işletmeleri nasıl iyileştirebileceği anlaşıldıktan sonra projenin mühendisleri yazılımı tasarlıyor ve ayrıntılı belgeleri şirketlere sunuyor.
  • Blockchain Uygulaması: Tasarımı teslim edildikten sonra, güvenlik öncelikli bir yaklaşımla yazılımı baştan sonra uygulamak için şirketle birlikte çalışılıyor.
  • Uzman Güvenlik Denetimi: Alanın önde gelen güvenlik uzmanları, blok zinciri uygulamasını lansman ve gelecekteki yinelemelere hazırlamak için titiz bir denetim süreci gerçekleştirmek için yazılım odaklı yaklaşım kullanıyor.

Quantstamp, zengin bir endüstri deneyimine sahip, küresel, sıkı sıkıya bağlı bir doktora ekibiyle çalışıyor. Ekipte yer alan kişilerin Google, Facebook, Apple, Goldman Sachs, BMW, Visa, IDG Ventures ve MathWorks.e gibi şirketlerden geldikleri ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Quantstamp (QSP), Blockchain sisteminin amaçlandığı gibi çalıştığından emin olmak için şirketlerle birlikte çalışıyor. Blockchain uzmanları, yalnızca sistemlerdeki güvenlik açıklarını tespit etmekle kalmıyor aynı zamanda bu sorunların çözümünde de şirketlerle birlikte çalışıyor.

QSP Coin Yorum

QSP Coin uzun zamandır piyasada olduğu için ve yatırımcılara hizmet verdiği için güvenilir bir kripto para olarak nitelendiriliyor. Bununla birlikte çoğu kripto para biriminde olduğu gibi QSP coin’in de ilk başlarda yüksek fiyatla piyasada yer aldığı ve sonrasında gerileyerek nispeten az voltil bir tablo çizdiği görülüyor. Bu sebeple yatırımcıların temkinli davranmak yönünde eğilimleri olduğu görülüyor.

QSP coin yorumlarını daha net bir şekilde analiz edebilmek için Quantstamp Coin’in fiyat hareketlerine göz atmak gerekiyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada 18.238.713 USD piyasa hacmi ile 377. sırada yer alan Quantstamp, 0,0255 dolardan işlem görüyor. Ayrıca QSP Coin’in 8 Ocak 2018 tarihinde 0,8664 dolar ile rekor seviyeye ulaştığını ve 13 Mart 2020’de 0,0040 dolar ile dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 713.801.947 adet Quantstamp (QSP) bulunuyor ve bu rakamın toplamda 976.442.388 QSP Coin’e ulaşması planlanıyor.

Quantstamp Coin Nasıl Alınır?

Quantstamp Coin, işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde satın alınabilir. QSP Coin, 21 Kasım 2017’de Binance borsasında listelendi ve QSP/BNB, QSP/BTC ve QSP/ETH işlem çiftlerinde kullanıcı ile buluştu.

Binance’te yer alan QSP/BTC işlem hacminin 95.628 dolar olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar