X

Blockstack Coin Nasıl Alınır?

11:30
17 Kasım 2020

Blockstack (STX), “yeni merekziyetsiz interneti” oluşturmayı hedefleyen bir kripto para ve blockchain projesidir. Blockstack geliştiricileri her bir kullanıcının yerel olarak kendi verilerini ve uygulamalarını kullanıp çalıştırabilmelerini hedeflemektedir. Bu da direkt olarak internetin merkeziyetsiz halini oluşturmaya yardımcı olacak.

Blockstack (STX) Nedir?

Blockstack Coin’in en önemli özelliği ise bunun ABD’nin en büyük finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanan ilk kripto para projesi olması şeklinde biliniyor. STX Coin bu özelliği ile büyük ses getirdi ve ABD’deki kullanıcıların dikkatini çekti.  Kullanıcılar STX Coin kullanarak merkeziyetsiz ağdaki uygulamalara fon gönderebilir, bunlara destek olabilir veya bununla ödeme alabilirler.

Blockstack mevcut internet altyapısının da merkeziyetsiz olmadığını savunarak bunu merkeziyetsiz hale getirmek için yola çıktı. Blockstack (STX) altyapısı JavaScript kodlama dili ile yazıldığı için bunun her kullanıcıya açık olduğu ve herkesin kendi uygulamasını oluşturabileceği de ifade ediliyor. Gizliliğin en büyük sorunlardan birisi olduğu günümüzde, STX Coin gibi kripto para projelerinin değer kazanmasına ise kaçınılmaz gözüyle bakılıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

STX Coin almak isteyenler ise Binance kripto para borsasını kullanabilir.

STX Coin Nereden Alınır?

STX Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • STX Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna STX yazın ve altta açılan STX /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “STX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek STX alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.