Hangi Altcoinler Bu Rallide Daha Fazla Yükselebilir?

Özet

 • Altcoin rallisinde hangi coinler daha çok yükseliş yaşayabilir?
17:44
17 Kasım 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) fiyatı 16.600 dolar direncini de kırarak 16.700 dolar direncinin üstüne çıktı ve yükselişini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda yerinde sayan altcoinlerin büyük bir kısmı da bu yükselişle beraber harekete geçti ve şu an altcoin piyasasında önemli bir canlılık görülüyor.

Altcoin Rallisi Geldi Çattı

Peki olası bir altcoin rallisinde hangi kripto paraların yükseliş oranı diğerlerine göre daha fazla olabilir? Tabii ki bu sorunun cevabı birden fazla sebebe göre değişse de söz konusu kripto paraların daha önce ulaştığı en yüksek seviyeler kesinlikle önemli bir indikatör olacaktır. Nasıl lider kripto para birimi Bitcoin şu an 20.000 dolara yani önceki rekoruna ilerliyorsa, altcoinlerin de olası bir rallide bunu tekrar etmeleri beklenebilir.

Peki hangi altcoinler daha önceki rekor seviyelerinden en uzakta yer alıyor? Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a bakıldığında bunun tüm zamanların rekor seviyesinin %67 gerisinde olduğu görülüyor. ETH bu yönüyle aslında top 10 içerisinde en az düşüş yaşayan üçüncü kripto para birimi olabilir.

altcoin bitcoin

Hangi Altcoinlerin Fiyatında Ciddi Yükselişe Yer Var?

Şu an top 10 içerisinde yer alan Chainlink ise tüm zamanların rekor seviyesinden sadece %35 uzakta ve 20 dolara çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilir. 2019 yılında rekor kıran Tezos ise tüm zamanların rekor seviyesinden %52 uzakta. XTZ’nin diğerlerinden ayrılmasını sağlayan özelliği ise bunun 2017 yılındaki ralliyi görmemiş olması şeklinde biliniyor. Yani XTZ fiyatı kesinlikle tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok ötesine yükselebilir.

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ise tüm zamanların rekoru olan 3,30 dolar seviyesinden yaklaşık %93 geride. XRP/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde ciddi bir hareketlilik yaşasa da hala rekorundan çok uzak. XRP’nin, Bitcoin Cash sonrasında tüm zamanların rekor seviyesinden en uzak kripto para birimi olduğu görülüyor.

En Çok Gerileyen İki Altcoin: BCH ve XRP

Bitcoin Cash ise en yüksek seviyesinin %97,25 gerisinde kalıyor. BCH bir zamanlar direkt olarak BTC fiyatına rakip durumdayken şu sıralar düşüşünü hızlandırmış konumda.

Önde gelen diğer kripto para birimlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesinden ne kadar geride olduklarını ise aşağıdaki listeden görebilirsiniz:

 • Bitcoin – %17
 • Ethreum – %67
 • Ripple – %93
 • Chainlink – %35
 • Bitcoin Cash – %97,25
 • Cardano – %92
 • EOS – %89
 • Monero – %76
 • Tron – %81
 • Tezos – %52

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI