reklamı kapat

Qtum Coin Nasıl Alınır?

QTUM Coin nedir ve nasıl alınır?
15:26
6 Ekim 2020

Kripto para sektörünün bilinen projelerinden Qtum veya uzun adıyla Quantum, Singapur merkezli açık kaynak kodlu bir blockchain projesi ve kripto para birimidir. Hem Bitcoin ağının hem de Ethereum Sanal Makinesinin (EVM) özelliklerini taşıyan Qtum, blockchain konusunda devrim yapma hedefiyle piyasaya giriş yaptı.

Qtum Coin Nedir?

Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı akıllı kontrat projesi, temel olarak blockchain ağları arası değer protokolüne odaklanmakta. Ağdaki katılımcılar ve operatörler işlemleri onaylamaları karşılığında QTUM ödülü kazanabilmekte. Sektörün köklü projelerinden olan QTUM, Bitcoin’in UTXO işlem modelinin üzerine akıllı kontrat fonksiyonunu eklemesi ile bir süre birçok yatırımcının dikkatini çekmişti.

QTUM Coin’in arkasındaki QTUM Foundation, farklı ülkelerden birçok geliştirici ile çalışmakta. Dört büyük muhasebe ve danışmanlık firması ile beraber çalışan QTUM Foundation, aslında bu sayede QTUM Coin Binance listelemesinin gerçekleştirilmesini sağlamış oldu.

Qtum Coin Yorum

QTUM Coin yorumlarına bakıldığında bunun iki farklı blockchain ağının özelliğini birleştirmesi ile aslında zoru başardığı görülüyor. QTUM Coin Binance kripto para borsası üzerinde de listelenmiş durumda ve QTUM Coin satın almak isteyenler bu fırsat sayesinde çok daha kolay bir şekilde alım yapabilmekte. Binance kripto para borsasında listelenen kripto paraların çok geniş bir alıcı kitlesine sahip olduğu biliniyor ve QTUM Coin de bunlardan birisi.

2018 yılının boğa döneminde 92 dolara kadar çıkan QTUM, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 2,19 dolardan işlem görmekte. Bu da QTUM’un zirve noktasından çok ama çok geride olduğunu yani yükseliş potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Son günlerde DeFi projeleri ve Ethereum ağı tabanlı projeler ciddi anlamda ses getirmekte ve bu da akıllı kontratlara olan talebi hiç olmadığı kadar arttırdı. Ancak bunun yanı sıra Bitcoin’in madencilik altyapısı ve sorunsuz ağ arayüzü, lider kripto para birimini de eşsiz bir protokol haline getiriyor.

QTUM, hem arkasındaki güçlü vakıf desteği hem de ETH ile BTC ağlarının sentezine sahip olması ile uzun bir süre daha piyasanın en çok tanınan kripto para birimlerinden birisi olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Qtum Coin Nereden Alınır?

Peki QTUM Coin satın almak için ne yapmak gerekiyor? QTUM Coin Binance üzerinden alınıp satılabilmekte ve kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmeleri yeterli olacaktır:

  • QTUM satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna QTUM yazın ve altta açılan QTUM/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “QTUM AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek QTUM alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.