X


Prosper Coin Nedir?

Prosper, zincirler arası likidite toplama teknolojisine öncülük eden zincirler arası bir tahmin piyasası ve riskten korunma platformudur.
20:38
26 Haziran 2021

Prosper, zincirler arası likidite toplama teknolojisine öncülük eden zincirler arası bir tahmin piyasası ve riskten korunma platformudur.

Prosper (PROS) Nedir?

Prosper, en doğru fiyat beslemelerini sağlamak için Chainlink oracle’ı kullanır. Platform özellikleri şunları içeriyor: Tahmin sigortası, ikili likidite modeli, on-chain likidite toplama ve çapraz zincir desteği, geleneksel para desteği, özel havuzlar, DAO yönetimi, tahmin madenciliği.

PROS token’ın ise tahmin sigortası token’ı, DAO yönetişim token’ı, komisyon token’ı, Premium/abonelik token’ı olarak kullanıldığı ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Prosper, Ethereum ve Binance Smart Chain’e dayanan kısa vadeli gözetim dışı bir tahmin ve riskten korunma platformudur. PROS, platformun yerel hizmet token’ıdır ve yönetişim, özel tahmin havuzları oluşturma, tahmin sigortası, komisyon oranı indirimleri ve daha fazlası için kullanılır.

Merkezi olmayan gözetim dışı bir tahmin piyasası olarak Prosper, akıllı sözleşme mantığına dayanmaktadır. Prosper sisteminde üç tür havuz vardır: 15 dakika, 30 dakika ve 60 dakika. Her gün, Prosper akıllı sözleşmesi, BSC ağında otomatik olarak 168 havuz oluşturur.

Yeni havuzun tahmini fiyatı, hareketli ortalamalara ve teknik analizlere dayanmaktadır. Ancak isteğe bağlı olarak özel fiyatla havuzlar da uygulanacağı ifade ediliyor.

Havuz açıldıktan sonra boğaları veya ayıları tercih edebilirsiniz. Fiyat (havuzun bitiş saatinde) başlangıç ​​sayısının üzerindeyse, boğalar kazanır. Tam tersi de geçerlidir Maksimum düzeyde şeffaflık sağlamak için Prosper, fiyatı onaylamak için Oracle fiyat beslemelerini kullanır. Bu, manipülasyon risklerini ortadan kaldırır.

Ödül dağılımı ise basit ve açıktır, eğer Ayılar/Boğalar kazanırsa, ilk yatırımın yüzdesine göre havuzun Boğalar/Ayılar bölümünü bölerler.

Ödül yalnızca 48 saatlik bir süre içinde talep edilebilir. 48 saat geçtikten sonra, kullanıcı ödülü talep edemez.

Yapılan açıklamalara göre kripto tahmin piyasalarının temel sorunu likidite eksikliğidir. Platform, ikili likidite sağlama modellerini uygulayarak bunu çözmeyi amaçlıyor. Prosper kısa vadeli bir tahmin piyasası olduğundan, her havuzun sonuçları oldukça rastgeledir. Bu, genel olarak likidite sağlayıcıları için beklenen değerin her zaman pozitif olduğu anlamına gelir.

PROS Coin Yorum

Tahöin piyasaları günden güne popülerlik kazanıyor ve Prosper’ın Binance tarafından destekleniyor olması da projenin ilgi çekici hale gelmesini sağlıyor. Yatırımcılardan ziyade PROS coin’in platform kullanıcılar tarafından tercih edildiği görülüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 78,61 dolardan işlem göre Prosper Coin’in  3,517,591 USD ile piyasa hacmi bakımından 1.134. sırada yer aldığı görülüyor. Ayrıca Prosper Coin,15 Ocak 2021’de 0,3047 dolar ile en dip seviyeyi ve 21 Şubat 2021’de 9,39 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Yapılan açıklamalara göre şu anda dolaşımda 4,474,803 PROS Coin bulunuyor ve toplam rakamın 100.000.000 PROS Coin olacağı ifade ediliyor.

Prosper Coin Nasıl Alınır?

PROS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

PROS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından PROS Coin’in işlem gördüğü Ethereum (ETH) PROS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar