X


Polygon’un Kurucu Ortağı, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’i (BTC) Geçeceğini Düşünüyor!

Polygon'un kurucu ortağı Sandeep Nailwal yakın zamanlı bir röportajında, Ethereum ile ilgili fikirlerini paylaştı. Nailwal, ETH'nin BTC'yi geçeceğini düşünüyor.
22:45
29 Eylül 2021

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Ethereum‘un (ETH) Bitcoin’i (BTC) geçebileceğini düşünüyor.

Nailwal: Er Ya Da Geç Olacak

Sandeep Nailwal, yakın zamanda yaptığı bir röportajda Ethereum’un, er ya da geç Bitcoin’i geride bırakacağını ve küresel bir standart haline geleceğini söyledi. Polygon’un ölçeklenebilirlik çözümünün, Ethereum’un uzun vadede başarı sağlamasında önemli bir rol oynayacağını düşünen Nailwal,  Solana gibi alternatif projeler ile ilgili konuşmanın da henüz erken olduğunu dile getirdi. Sandeep Nailwal konuya ilişkin şu sözlere yer verdi:

“Ethereum blok zincirinin, güvenliği ve merkeziyetsizliği temel alması, akıllı kontrat platformları arasında onu her zaman diğer projelerden bir adım öne çıkarıyor. Ethereum, yalnızca merkezi olmayan dijital bir değer sunmuyor. Akıllı kontrat platformunun, birbirinden farklı kullanım alanları var. İşte tam da bu sebeple uzun vadede, Bitcoin‘den daha iyi olduğunu kanıtlayacak. Bunun gerçekleşmesi belki 10 yıl bile sürebilir, ancak ileride kesinlikle bunun olacağına inanıyorum.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Nailwal İle Aynı Fikirde Olan Birçok Piyasa Aktörü Var

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum’un, son bir yılda lider kripto para biriminden daha popüler hale geldiğini söyleyen çok sayıda analist var. Analistler, DeFi‘ın (merkeziyetsiz finans) ve NFT‘lerin (non-fungible token) yaygınlaşmaya başlamasının, halihazırdaki ETH popülaritesini bir hayli arttırdığını dile getiriyor. Nitekim son bir yıldaki haber akışlarından, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcının, merkeziyetsiz finansa çok büyük ilgi gösterdiği rahatlıkla görülebilir. Buna ek olarak, son zamanlarda NFT alanına da inanılmaz bir ilgi var. NFT pazaryeri OpenSea platformunun işlem hacimleri, son aylardaki büyük ilginin, kısmen de olsa devam ettiğini kanıtlar nitelikte.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması sebebiyle risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar