reklamı kapat

Poloniex, Binance Coin ve Binance USD’yi Listeledi!

Poloniex borsası Binance’in kripto para birimleri olan Binance Coin ve Binance USD’yi listeledi. 
10:00
6 Haziran 2020

Cointelegraph’ın haberine göre geçtiğimiz günlerde Tron’un kurucusu Justin Sun’ın da dahil olduğu bir konsorsiyum tarafından satın alınan tecrübeli kripto para borsası Poloniex, Binance Coin (BNB) ve Binance USD (BUSD) işlemlerini başlattı.

Listelemeler Bugün Aktif

6 Haziran’dan yani bugünden itibaren, BNB ve BUSD cüzdanları borsada aktif olacak. Ancak tam işlem faaliyetleri başlamadan önce borsada istikrarı sağlamak için sadece ilk modda piyasaya sürülecek eşleşmelere yönelik piyasalar bulunacak.

Öte yandan bahsi geçen listeleme ile altı yeni işlem çifti için de destek eklenecek: Binance Coin artık BUSD’ye ek olarak Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Tron (TRX) için ve Binance USD de USDT ve BTC’ye karşı destekleniyor.

Bunların yanında BNB şu anda yaklaşık olarak 2,76 milyar dolar piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor.  BUSD ise piyasa değeri bakımından 49. en büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor.

Yüksek Tansiyon Bitti Mi?

Son Steem fiyaskosunun ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Justin Sun’ın her zamanki iş yapmaya devam ettiğini görüyoruz.

Justin Sun, Steem‘in arzının yaklaşık %20’sini Steemit Inc ile birlikte satın aldıktan sonra, kripto para birimi topluluğu, Sun’ın sahip olduğu STEEM’ler ile ağda kendi istediği gibi değişiklik yapmak istemesi üzerine büyük tepki gösterdi.

Bu durum kripto para borsaları arasında da farklı görüşlerin oluşmasına sebep oldu ve bazı borsalar Sun’ın yaptığı değişiklikleri destekleyeceklerini açıklarken bazı borsalar bu değişikliklerin desteklenmeyeceğini ifade etti.

Öte yandan Binance yaptığı ilk açıklama ile kullanıcıların varlıklarını sıfırlama kararını desteklemeyeceğini belirtse de CEO Changpeng Zhao daha sonra yaptığı açıklamada hard fork’u desteklemek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Dolayısıyla o dönemde düşen tansiyon, Poloniex listelenmesi ile tamamen azalmış gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.