reklamı kapat

Analist: Bitcoin Bu Direnci Kırarsa Fiyat Rekoru Gelecektir

Bitcoin'in 10.400 dolar direncini kırması kritik öneme sahip.
13:00
6 Haziran 2020

Bitcoin son iki gün boyunca 9.800 dolardaki direnç noktasını test etse de ne yazık ki bu testlerin hiçbirinde başarı elde edemedi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 9.600 dolar seviyesine kadar gevşeyen BTC, uzun bir bekleyişe rağmen 10.000 doların üstüne çıkamamanın üzüntüsünü adeta bütün piyasaya hissettiriyor.

Bitcoin’de Yükseliş İçin Bu Seviye Kritik

BTC’nin bu düşüşü ile birlikte bütün kripto para piyasası da bir anda kızıla boyandı ve altcoin’lerin BTC’ye ne kadar bağlı oldukları bir kere daha ortaya çıktı. Önde gelen bir kripto para analisti ise yayınladığı grafiğe göre Bitcoin’de boğa sezonunun sanılandan çok daha yakın ve tek bir direnç noktasına bağlı olduğunu ifade etti.

Eski Goldman Sachs analisti, fiyatın 10.450 dolar noktasını kırdığı an, 14.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade etti. Aslında Bitcoin hafta içinde kısa sürelik de olsa 10.400 dolar noktasını kırdı. Yine de bunun hemen ardından gelen 1.500 dolarlık düşüş, boğaları hazırlıksız yakalamıştı.

Başka bir kripto para analisti Caesar da Raoul Pal’a katıldığını göstererek yayınladığı analizinde, Bitcoin‘in 10.500 dolardaki direnci kırmakla yetinmeyip burada günlük kapanış yapması gerektiğini ifade etti.

Eğer Bitcoin fiyatı gerçekten de 10.400 doların üzerinde kapanış yapabilirse, yeni bir FOMO’nun başladığına bile tanıklık edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.