reklamı kapat

Binance CEO’su STEEM Kavgasında Tarafını Belli Etti

Binance CEO'su Changpeng Zhao, yeniden Justin Sun'ın tarafına geçti.
17:00
23 Mayıs 2020

Steem (STEEM) son dönemlerde adeta kripto para yatırımcılarının merkeziyetsizlik için savaşına dönüştü. Justin Sun’ın Steemit platformunu satın almasından sonra sahip olduğu STEEM’ler ile ağda kendi kafasına göre değişiklik yapmak istemesi, ciddi tepkiyle karşılanmış ve topluluk hard fork’a gitmişti.

Steem ağında yaşanan hard fork, Hive isimli yeni bir kripto para biriminin piyasaya sürülmesini sağladı. Hive’ın Binance gibi önde gelen kripto para borsalarında ve ilk başta Justin Sun’ın tarafını tutan borsalarda listelenmesi ise, Sun’ın savaşı kaybettiğinin düşünülmesine yol açtı.

Steem Kavgası Büyüyor

Yaşanan bu hard fork sonrasında 0,23 sayılı ağ güncellemesi gerçekleştirildi ve yaklaşık olarak 23,6 milyon STEEM’e el koyuldu. Söz konusu coin’lerin büyük bir çoğunluğunun Justin Sun’a kafa tutan ağ geliştiricileri ve onaylayıcıları olduğu biliniyor. Olay kripto para borsaları arasında bölünmelere yol açtı ve bazıları Justin Sun liderliğindeki güncellemeyi destekleyeceğini belirtirken bazıları ise buna karşı geldi.

Binance geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kullanıcıların varlıklarını sıfırlama kararını desteklemeyeceğini belirtse de Changpeng Zhao bugün yaptığı açıklamada hard fork’u desteklemek zorunda kaldığını ifade etti.

Bu da CZ’nin de artık Justin Sun’ın tarafına geçtiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.