Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Haftanın son gününe düşük oranlı değer kayıpları ile başlayan Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 23.750 dolar seviyelerine geriledi.
08:48
31 Temmuz 2022
Kripto Para Piyasasında Bu Hafta Neler Yaşandı?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün akşam saatlerinde kaydettiği değer artışları ile birlikte 24.500 dolar seviyelerini aşan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa bir süre içerisinde yeniden düşüşe geçti ve kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 23.750 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) ise kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 1.695 dolar seviyelerine geriledi. Öte yandan kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,7’lik bir artış kaydetti ve 1,14 trilyon dolara ulaştı. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte yaklaşık 160 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Haftanın Son Gününe Düşüş ile Başladı

Haftanın son gününe düşük oranlı değer kayıpları ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 23.750 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) ise güne düşük oranlı değer kayıpları ile başladı ve 1.700 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Ancak kripto para piyasasının toplam değeri, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %0,7’lik bir artış kaydetti ve 1,14 trilyon dolara ulaştı. Ayrıca Coinglass’ın güncel verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 160 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 293 dolar, XRP 0,38 dolar, Cardano (ADA) 0,53 dolar, Solana (SOL) 44 dolar, Polkadot (DOT) 8,26 dolar ve Polygon (MATIC) ise 0,96 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca CoinMarketCap’in güncel verilerine göre Filecoin (FIL), Gala (GALA) ve Arweave (AR), piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar