X

Piyasaya Güncel Bakış: Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşüş yönlü fiyat hareketleri ile başladı ve 21.172 dolar seviyelerine geriledi.
08:34
27 Haziran 2022
Kripto Para Piyasasına Güncel Bakış: Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinden bu yana kaydettiği düşüş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 21.172 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle son 24 saatte düşük oranlı değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.217 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 996 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 155 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerinde

Geçen hafta yükseliş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.775 dolar seviyelerinden reddedilmesi ile birlikte dün öğlen saatlerinden bu yana kaydettiği değer kayıplarının ardından 21.172 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle yeniden düşüşe geçerken, Ethereum (ETH) ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %2’ye yakın düşük oranlı bir değer kaybı kaydederek 1.217 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para piyasasının toplam değeri de 996 milyar dolara geriledi.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 238 dolar, XRP 0,36 dolar, Cardano (ADA) 0,50 dolar, Solana (SOL) 40 dolar, Polkadot (DOT) 7,94 dolar ve Avalanche (AVAX) ise 20,19 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 155 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar