Piyasada Belirsizlik Olsa da Analist Bu 4 Altcoin’de Artış Bekliyor!

Şu anda kripto para piyasasında gözle görülür belirsizlik var. Ancak analistler bazı altcoin’lerin Aralık’ta yükseleceğini düşünüyor. 
12:30
10 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasasında belirsizlik hali devam ediyor ancak bazı analistler, bazı kripto para birimlerinin Aralık ayında ciddi artış potansiyeline sahip olduğunu ifade ediyor. Popüler analistlerden Aaron Arnold da Aralık ayında artış yaşama potansiyeli bulunan 4 altcoin’i takipçileri ile paylaştı.

Chainlink

 Arnold’un listesindeki ilk altcoin Chainlink (LINK). Çünkü elde edilen son bilgilere göre eski Google CEO’su artık Chainlink Labs’de stratejik danışman olarak görev alıyor. Daha önce Bitcoin’i “harika bir kriptografik başarı” olarak nitelendiren Schmidt, en zengin Chainlink danışmanlarından biri oldu.

Analistin açıklamalarına göre eski Google CEO’su alanda oldukça büyük bir oyuncu. Dolayısıyla Chainlink için de önemi oldukça büyük. Arnold konuyla ilgili olarak, “Blockchain ve akıllı sözleşmelerin piyasaya sürülmesi, yeni iş modellerinin inşası için muazzam bir potansiyel oldu. Ancak blok zincirin en büyük avantajlarından biri olan kendi dışındaki dünyayla bağlantı eksikliğinin aynı zamanda en büyük zorluklardan biri olduğu ortaya çıktı.” sözlerini kullandı.

Dolayısıyla bu adımın Chainlink için önemli bir başarı olduğunu dile getiren Arnold, LINK için Aralık ayında artış beklediğini ifade ediyor.

Ubisoft

Analistin listesinde ikinci sırada dünya çapında çeşitli geliştirme stüdyoları bulunan Montreuil merkezli bir Fransız video oyun şirketi olan Ubisoft yer alıyor. Ubisoft, kripto ve NFT alanında yıllarca araştırma yaptıktan sonra oyun içi NFT’leri piyasaya süren ilk büyük oyun şirketi oldu. Bu, NFT‘ler ve oyun için kripto ekosistemi için büyük bir kilometre taşı olarak nitelendiriliyor.

Ubisoft, Tezos üzerinde çalışan yeni bir girişim ile NFT’leri ana franchise’larından birinde uygulayacak. 7 Aralık’ta yayıncı, oyuncuların Tezos blok zincirinde NFT olarak oyun içi öğeleri kazanmalarına ve satın almalarına olanak tanıyan bir platform olan Ubisoft Quartz’ı kamuoyu ile paylaştı.

Cook Finance ve Opulous

Arnold’un değindiği üçüncü altcoin: Cook Finance. Cook Finance, merkezi olmayan finans dünyasını bir araya getiren ve Avalanche’da DeFi Index platformunu başlatan bir girişim olarak tanımlanabilir. Platform, DeFi endekslerini kullanmak isteyen ancak Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri sebebiyle kullanamayan kullanıcılara hitap ediyor.

Öte yandan Cook, Avalanche odaklı üç yeni endeks piyasaya sürüyor: AVAX Ekosistem Endeksi, AVAX Mega Cap Yield Farming Endeksi ve AVAX Stablecoin Yield Farming Endeksi.

Tüm bu gelişmeler sebebiyle Arnold Aralık ayında Cook Finance fiyatında ciddi bir artış yaşanabileceğini ifade ediyor.

Analiste göre Aralık ayında takip edilmesi gereken bir sonraki altcoin Opolous. Opulous, sanatçıların fon sağlama ve hayranlarla bağlantı kurma şeklini değiştirmek için yeni nesil NFT’leri ve eşler arası DeFi kredilerini piyasaya sürüyor.

Analiste göre, Super Duper Kyle’ın S-NFT olarak bir albüm çıkarmak için Opulous’a katılması projeyi değerli hale getiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar