X


Piyasa Uçuşa Geçti: XRP %22 Arttı!

2019 başından yavaş yavaş kendini toparlayan kripto para piyasası bu sabah adeta uçuşa geçti…
10:43
14 Mayıs 2019

2018 yılında bütün meraklılarını ve yatırımcılarını üzen kripto para piyasası 2019 başından beri toparlanma çabası gösteriyor. Özellikle 2 Nisan’da Bitcoin’in 4.500 dolar bandını geçmesi herkesi heyecanlandırdı. Zaten sonrasında da piyasada sular durulmadı ve artış dalgası tüm kripto paraları etkisi altına aldı.

“5.000 direnci aşılabilir mi? 6.000 barajı aşılabilir mi?, Peki ya 7.000 seviyesi?” soruları kafaları kurcalarken, Bitcoin dün gece 8.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’in fiyatı dün gece yaklaşık olarak bir saat için 7.830 dolar seviyelerinden 8.045 dolara kadar çıktı. 24 saatlik artışa baktığımız zaman, artış oranın %13,46 olduğunu ve yazının yayıma hazırlandığı sırada lider kripto paranın 8.011 dolar seviyelerinden işlemde olduğunu görüyoruz…

Ripple Uçuşa Geçti!

Tüm kripto paralar içinde 24 saat içinde en iyi performansı sergileyen piyasa hacmiyle üçüncü sırada yer alan Ripple (XRP) oldu. Gece saatlerinde 0,32 dolar seviyelerinden işlem gören XRP, Bitcoin’in yakaladığı yükselişin ardından saatler içinde 0,39 dolar seviyesine kadar çıktı. Yirmi dört saatlik artış göz önünde bulundurulduğunda XRP’nin %22 oranında artış sergileyerek yatırımcısını en çok sevindiren altcoin olduğunu görüyoruz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Piyasa hacmi açısından Ripple ve Bitcoin’in tam ortasında bulunan Ethereum da (ETH) %10,53 gibi güzel bir artış sergiledi. Böylece ETH’nin fiyatı 208 dolar seviyesine kadar çıkmış oldu.

İlk üçte yer alan kripto paraların yanı sıra piyasanın tamamının iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Yazının yayıma hazırlandığı sırada Bitcoin Cash %12,61, EOS %13,51, Stellar %10,64 ve IOTA %17,28 gibi büyük oranlarda artışlarla işlem görmeye devam ediyordu.

Peki, Sebep Ne?

Bitcoin’deki fiyat artışının gece saatlerinde başlaması akıllara yükselişin Asya kaynaklı olabileceğini getiriyor. Ayrıca 2 Nisan’dan beri piyasada yaşanan hareketlilik FOMO’yu da (kaybetme korkusu) tetiklemiş olabilir. Tom Lee Twitter’dan yaptığı bir açıklamayla 10.000 dolar seviyesinin FOMO başlatabileceği yönünde bir açıklama yapmıştı. Ancak Bitcoin fiyatının yükselmeye başlamasıyla “Bitcoin” kelimesinin aratma oranlarının son günlerde artışa geçtiğini göz önünde bulundurursak FOMO halihazırda aramızda olabilir…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar