Peter Schiff’ten Korkutan Bitcoin Uyarısı: ABD’liler Bunu Yapmak Zorunda Kalacak!

ABD, Mayıs  enflasyon verilerini yayınladıktan kısa bir süre sonra, kripto para piyasası daha fazla baskı altına girdi
13:30
13 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

 ABD, Mayıs  enflasyon verilerini yayınladıktan kısa bir süre sonra, kripto para piyasası daha fazla baskı altına girdi. TÜFE, %8,6 oldu. Bitcoin (BTC) ise  bugün 24.400 dolar seviyesine geriledi.

Hayat Pahalılığı: Bitcoin Satışları Yoğunlaşacak

 Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), alarm vermeye devam ediyor. ABD ekonomisinin resesyona girme olasılığı arttıkça, kripto paralardaki satış baskısı da aynı anda artıyor. Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, bu noktada yatırımcılara ciddi bir uyarıda bulunuyor. Ünlü isim, önümüzdeki haftalarda Bitcoin HODLer’larından büyük bir satış olacağını tahmin ediyor ve şunları ekliyor:

Gıda ve enerji fiyatları yükselirken, birçok Bitcoin yatırımcısı giderlerini karşılamak için satmak zorunda kalacak. Marketler ve benzin istasyonları, Bitcoin kabul etmiyor. Covid-19 sırasında Bitcoin düştüğünde kimsenin satmasına gerek yoktu. Tüketici fiyatları, çok daha düşüktü ve HODLer’lar devletten teşvik desteği aldı.

ABD, Mayıs  ayı için beklenenden daha yüksek işsizlik başvuruları bildirdi. Durgunluk piyasa üzerindeki etkisini artırdıkça, Schiff “Bitcoin satma ihtiyacının daha da artacağına” inanıyor. Yatırım uzmanı şunları kaydetti:

İnsanlar, faturalarını ödemek için Bitcoin satmak zorunda kalacak. Ekonomideki, durgunluk derinleştikçe, birçok Blockchain şirketi iflas edecek. Birçok insan, işini kaybedecek. Durum,  daha da kötüleşecek. Koşullar değişmezse, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları satmak zorunda kalacak.

Altın, Mevcut Krizden Etkilenmeyecek

Yıllardır Bitcoin’e karşı yaptığı eleştiriler ile gündemden düşmeyen Schiff, böylesi bir mali krizi durumunda ise altın yatırımcıların satış yapmayacağına inanıyor. Yatırımcıya göre, enflasyon ortamında altın BTC’den daha iyi bir tercih. Schiff’e göre, perakende yatırımcılar altın satsalar bile, “diğer yatırımcılardan, endüstriden ve merkez bankalarından gelen talep bu boşluğu dolduracak. Ancak Schiff’in Bitcoin’in yeterli alıcı bulmayacağına dair görüşü tamamen doğru değil. Bu yılki fiyat düzeltmesinin ortasında, 10.000 BTC’den fazla tutan Bitcoin balina adresleri sürekli olarak daha fazla BTC alıyor.

 ABD enflasyonunun 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşması, hisse senedi ve kripto para piyasası için kabusa döndü. Uzmanlara göre, makroekonomik ortamın yarattığı etkiler hala sürüyor. Küresel makro ekonomik belirsizlik ve resesyon riski giderek derinleşirken,  lider kripto para birimi Bitcoin, kan kaybetmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar