X

PAX Coin Nasıl Alınır?

En popüler stablecoin'lerden olan PAX nedir?
20:20
9 Kasım 2020

Paxos Standard, NYDFS tarafından denetlenen, ABD dolarına endeksli bir stablecoin’dir. Paxos aslında Gemini kripto para borsasının stablecoin’i Gemini Dollar ile birlikte NYDFS’nin yani New York’un finansal regülatörünün onayını alan ilk stablecoin’lerden birisi oldu ve bu büyük bir önem taşıyor. Kripto para sektöründe 2017 yılından beri popülerlik kazanan stablecoin furyasına katılan Paxos Standard Coin kısa sürede en çok kullanılanlardan birisi olmayı da başarıd.

PAX Coin, ABD dolarına 1:1 oranında endeksli ve şirketin sahip olduğu ABD dolar rezervleri de devamlı olarak denetleniyor. Tether bu konuda en büyük stablecoin olsa da rezervleri hakkında çıkan iddialar PAX Coin gibi alternatiflere geçişi hızlandırmıştı.

Paxos Standard Nedir?

Paxos Standard ABD dolarına endeksli bir kripto para olsa da bunun dijital dolar olarak görüldüğü söylenebilir. İnsanların istedikleri gibi para transferi yapabilmelerini ve kripto para yatırımcılarının sert düşüş anlarında geçebilecekleri bir sığınak olabilmesi hedefiyle piyasaya sürülen Paxos Standard (PAX),  bu yazının kaleme alındığı an itibariyle de en büyük 58. kripto para birimi olarak gözüküyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Paxos Standard (PAX) en çok Binance kripto para borsasında kullanılmakta ve PAX/USDT işlem paritesinin en yoğun parite olduğu görülüyor. Paxos Standard Coin almak için de Binance kripto para borsası rahatlıkla kullanılabilir.

Paxos Standard Nereden Alınır?

PAX Coin tam olarak nasıl ve nereden alınır? Tahmin edileceği gibi bunu Binance üzerinden almak mümkün.

  •  PAX satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna PAX yazın ve altta açılan PAX/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “PAX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek PAX alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar