X


PancakeSwap Coin Nasıl Alınır?

PancakeSwap Coin (CAKE) nasıl alınır?
21:20
8 Mayıs 2021

PancakeSwap Coin (CAKE), Binance Smart Chain üzerindeki piyasanın önde gelen merkezsiz borsalarından biri olan PancakeSwap’ın yerel token’ıdır. CAKE, 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürüldü.

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

PancakeSwap, otomatik bir piyasa yapıcı modelini kullanır. Emir defterlerinin olmadığı, bunun yerine likidite havuzlarının kullanıldığı bir platformdur. Kullanıcılar, likidite sağlayarak gelir elde edebilir ve token’larını likidite havuzuna ekleyerek LP token’larını toplayabilirler. Aynı zamanda farming yaparak, PancakeSwap Coin stake ederek ödül kazanabilirler.

PancakeSwap Coin (CAKE), Binance Smart Chain üzerindeki bir BEP20 token’ıdır. CAKE’in temel işlevi, PancakeSwap platformunda likidite sağlamaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kullanıcılar, likidite sağlayıcı token’larını kilitleyerek ödüller kazanabilir. Buna farming adı verilir. Sistem bu kişileri CAKE token’ları ile ödüllendirir. Kullanıcılar ayrıca token’larını bir şart aranmadan un-stake edebilirler. CAKE, kullanıcılarına gelecekte yatırım yapma ve getirileri artırma fırsatı verirken bazı riskleri de beraberinde getirir.

CAKE, PancakeSwap arayüzünde piyango seçeneği için kullanılabilir. Her piyango seansı 6 saat sürmekle beraber tek bir biletin maliyeti 10 CAKE’tir. Piyango sistemi, 1-14 rakamları arasındaki 4 farklı rakamın rastgele bir kombinasyonla çalışır. Tüm piyango havuzunun %50’sine eşit olan ikramiyeyi kazanmak için biletinizdeki sayıların kazanan rakamlar ile eşleşmesi gerekir. Bunun yanı sıra kullanıcılar CAKE Coin karşılığında non-fungible token’ler kazanabilirler.

PancakeSwap Coin Yorum

PancakeSwap Coin, bir DEX token’ı olması bakımından oldukça popüler bir sektörde yer alıyor. CAKE’in staking özellikleri yatırımcıların tercih etme sebeplerinden biri olarak nitelendiriliyor. Bunun yanı sıra CAKE Coin’in sınırsız arzı yatırımcıları ikiye ayırdı. Bazı kesimler bunun olumsuz olduğunu savunurken karşıt görüşlüler bu durumun CAKE’in performansını etkilemeyeceğini belirtiyor.

PancakeSwap Coin, bu rehberin kaleme alındığı an itibarıyla 36.72 dolardan işlem görüyor. CAKE, piyasa değeri sıralamasında 30. sırada bulunuyor. CAKE Coin, 30 Nisan 2021 tarihinde 44.18 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

CAKE Coin Nereden Alınır?

CAKE Coin, işlem hacmine göre en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. Binance arayüzünde CAKE/USDT veya CAKE/BTC gibi beş farklı parite üzerinden emir defterine miktarı girerek alış emri verebilir ve PancakeSwap Coin’i satın alabilirsiniz.

CAKE satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak ve hesap cüzdanına fiat para birimi, Bitcoin veya kripto para gönderilmesi gerekir. Bu aşamaların geçilmesinin ardından CAKE satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar