X


VanEck Ethereum ETF Başvurusu ETH’nin Daha da Güçlenmesini Sağladı

Varlık yönetim şirketi VanEck, ABD pazarındaki ilk Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu dün yaptı. 
20:20
8 Mayıs 2021

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) 3.500 doların üzerinde güçlü bir şekilde duruyor ve ETH’un piyasa değeri de neden artıyor.

Ethereum ETF

Son ETH fiyat artışı, 7 Mayıs Cuma günü varlık yöneticisi VanEck’in ABD pazarındaki ilk Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunmasından sonra geldi. Bu, herhangi bir büyük finans devi tarafından ABD’de bir Ethereum ETF için yapılan ilk başvuru olarak tarihe geçti.

Zaten SEC değerlendirmesi altında bir Bitcoin ETF başvurusu bulunan VanEck, Ethereum durumunda ilk hamle avantajını kullanıyor gibi görünüyor. SEC kısa süre önce VanEck Bitcoin ETF’ine ilişkin karar vermek için zaman ihtiyacı olduğunu ifade ederek kararın açıklanmasını ertelemişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak VanEck, VanEck Ethereum ETF hisselerine karşı gerçek ETH tutacağını açıkladı. Böylece, bireysel ve kurumsal yatırımcılar, doğrudan yatırım yapmadan dünyanın en büyük ikinci kripto para birimine sahip olabilecek. Bu hisselerin değeri, MVIS CryptoCompare Ethereum Benchmark Rate kullanılarak canlı olarak bildirilecek. VanEck Ethereum ETF şu anda ABD SEC’in incelemesi altında bulunuyor.

Bunlara ek olarak VanEck, Ethereum ETF teklifinde CBOE BZX ile birlikte çalışacak. Ayrıca VanEck, ABD dışında, denizaşırı pazarlarda da kripto tekliflerini genişletiyor.

ETH’da Temeller Güçlü

Son fiyat artışının ardından Ethereum 2021 yılı başından bu yana 5 kat artış yaşamış oldu. Analistlere göre Ethereum’da temeller hala çok güçlü ve bu sebeple fiyat artışının devam etmesi bekleniyor.

Hem DeFi piyasalarında yaşanan büyüme hem NFT piyasasının günden güne daha fazla kişi tarafından benimsenmesi hem de ETH 2.0 ile ilgili gelişmelerin iyi yönde olması ETH fiyat beklentilerini artırıyor.

Birçok önemli analist ETH fiyatının 2021 yılı bitmeden 10.000 doları göreceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar