reklamı kapat

OneCoin Projesinde Yeni Gelişme: Dava Düşecek Mi?

OneCoin'in İngiltere içerisindeki statüsü değişiyor.
21:17
7 Ağustos 2020

İngiltere’nin finansal regülatörü Mali Tutum Otoritesi (FCA), yeni duyurduğu bir açıklamada ünlü kripto para dolandırıcılık yapısı OneCoin’e karşı yayınladığı “dolandırıcılık” uyarısını kaldırdığını ve projeyi artık böyle görmediğini belirtti. BBC tarafından aktarılan bilgilere göre bu adım OneCoin’in avukatları tarafından arttırılan baskı nedeniyle atıldı ve bunun devam etmesi bekleniyor.

BBC tarafından yayınlanan “Kayıp Kripto Kraliçe” isimli podcast’in yeni bölümünde açıklanan bilgilere göre OneCoin’in avukatları hala ciddi bir şekilde itiraz etmeyi sürdürüyor. OneCoin’in kurucusu Dr. Ruja Ignatova’nın 175 ülkeden binlerce kişiyi dolandırıcılığı ve 5 milyar dolarlık kripto para vurgunu yaptığı biliniyor.

OneCoin Hukuk Savaşını Devam Ettiriyor

Yatırımcıların birçoğu ise böyle bariz bir dolandırıcılığa rağmen hala OneCoin’in yasal bir yatırım şeması olduğunu düşünmekte. Podcast sunucusu Jamie Bartlett konu hakkında yaptığı açıklamada Gary Gilford isimli avukatın direkt olarak Ignatova tarafından tutulduğunu ve OneCoin’i aklamak için Londra’da bir ofis açıp çalışmalara başladığını belirtti.

Avukatın ve eski bir ajan olan Frank Schneider’in ortak çalışarak hukuk firması Carter-Ruck ile anlaştığı, Carter Ruck’ın ise FCA’ya baskı kuran temel firma olduğu belirtilmekte. FCA’nın resmi internet sitesine girildiğinde OneCoin hakkındaki dolandırıcılık uyarısının silindiği görülebilmekte.

Bu durumun ABD içerisinde de yaşanması için OneCoin dolandırıcılarının harekete geçtiği ve davaların düşürülmesinin hedeflendiği belirtiliyor. Buna karşın 5 milyar dolarlık aleni bir kripto para vurguna rağmen bunun nasıl yapılacağı ise büyük bir soru işareti gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.