X


OneCoin Ponzi Yapısının 2 Yöneticisi Hakkında Kan Donduran Gelişme!

OneCoin dolandırıcıları Meksika'da neler yaşadı?
09:41
19 Temmuz 2020

OneCoin, kripto para tarihinin en büyük ve en çok ses getiren dolandırıcılık yapılarından birisi olarak biliniyor. BitConnect ile birlikte sektörde en büyük vurgunlardan birisine imza attığı bilinen OneCoin dolandırıcılarına hala inanan olsa da projenin ölü olması ve davaların devam ederken bunlar hakkında olumsuz kararlar alınması, durumu açık bir şekilde ortaya koymakta.

İki OneCoin Yöneticisi Ölü Bulundu

La Tercera isimli yerel Meksika gazetelerinden birisi tarafından aktarılan yeni bir haber ise OneCoin hakkında şoke eden bir gelişmeyi ortaya çıkardı. Aktarılan bilgilere göre Oscar Brito Ibarra ve Ignacio Ibarra isimli iki OneCoin yöneticisinin Meksika’da ölü bulunduğu görülüyor. Polis tarafından 30 Haziran tarihinde valizlerin içerisinde bulunan cesetlerin, deniz kenarı bir tatil yerine atıldığı aktarılıyor.

Polis konu hakkında yaptığı açıklamada iki kişinin de boğularak öldürüldüğünü ve bu konuda çifte cinayet soruşturmasının başlatıldığını belirtti. Polis raporunda iki kişinin olayın olduğu tarihten iki gün önce kayıp ilanlarında yer aldığı da belirtiliyor. Polis tam olarak detay vermese de yerel haber kaynağı bunun uyuşturucu kaçakçılığı ile ilgili bir cinayet olabileceğini aktarmakta.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İki kurbanın da daha önce küresel kripto para dolandırıcılık yapısı OneCoin üyesi olması ve bu konuda çok fazla üyeyi firmaya dahil etmesi ise gözlerden kaçmayan bir detay olarak biliniyor. Meksika içerisinde otomobil satan ikili, alım yapmak isteyenlere bunu OneCoin ile yaparlarsa daha fazla para kazanacaklarını söylemekteydi. Bu sayede de kendi üye ağlarını ciddi bir şekilde genişletmeyi başardılar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar