X


Ölü Kedi de Öldü! Yeni Satış Dalgası

23:02
27 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

2018 yılı boyunca düşüş trendinde olan Bitcoin, 24 Aralık’ta 4250 doların üzerini deneyerek yatırımcılarına ve piyasaya derin bir soluk aldırmıştı. Fakat $4000 üzerindeki macera pek uzun sürmedi ve ertesi gün tekrar 4000 altı seviyelere gerileme yaşandı. Yılın en düşük seviyesi ise 15 Aralık tarihinde $3120 ile kaydedilmişti.

Bu akşam saatlerinde tekrar bir satış dalgası yaşanıyor. $3577 seviye ile en düşük satış değeri kayıtlara geçti. Öncü olabilecek bu düşüş, yeni bir büyük satışın başlangıcı olabilir.

Öte yandan küresel piyasalarda da düşüş trendi devam ediyor. Amerikan borsalarında son 24 saatte %3’ün üzerinde kayıplar yaşandı. Avrupa ve Uzak Doğu borsalarında da benzer oranlarla satış devam etmekte. Satış dalgası Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde de domino etkisi yapabilir.

15 Aralık’ta yılın en düşük seviyesi olarak kayıtlara geçen $3120, bu tarihte dip seviye olmuştu. Yeni satış dalgasında ise $2750’lere kadar geri çekilme yaşanabilir. Altcoin’ler ise Bitcoin düşüşünde ayakta kalabilecek bir konuma sahip değil. Olası yüksek hacimli satışların gelmesi durumunda tüm altcoin’lerde katliam yaşanabilir.

Diğer taraftan düşüşler pusuda bekleyenler için piyasaya yeni giriş fırsatlarını da beraberinde getiriyor. Önemli olan soru ise düşüş nereye kadar devam edecek? Çoğu uzmana göre 2000’li seviyeler kesinlikle test edilecek..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar