X


Microsoft Ve Amazon Hangi Kripto Parayı Platformlarına Ekledi?

Hem Microsoft hem de Amazon'dan yeni bir kripto para hamlesi geldi.
19:00
27 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Ontology’nin ONT_Dev_Platform’u Microsoft Azure ve Amazon AWS platformlarına eklendi. Ontology’yi Google’ın da Ocak 2019’da eklemesi bekleniyor.

Ontology Blockchain’indeki merkezsiz uygulama; Block Explorer, SmartX ve Ontology bağımsız test ortamını kapsayan bulut tabanlı bir ürün. Tüm dünyadan kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak uygulama tek tıkla kullanılabilir olacak. Microsoft ve Amazon haberi, Ontology’nin Çin’in Blockchain derecelendirme endeksinde 4. olmasının ardından geldi ve ONT yatırımcılarını bir kere daha sevindirdi.

Platformda neler var?

ONT_Dev_Platform’da öncelikle test modu yer alıyor. Bu modla Ontology Blockchain’inde merkezsiz uygulamalar geliştirilebiliyor. Ayrıca tek durak IDE çözümü SmartX, güçlü online editörlerle ve akıllı sözleşme şablonlarıyla birlikte geliyor. Geliştiriciler SmartX’i akıllı sözleşme derlemede, uygulamada ve çalıştırmada kullanabilir. Üçüncü olarak ise Ontology Block Explorer (blok araştırıcısı) bulunuyor. OBE Ontology Blockchain bilgilerini senkronize ediyor ve geliştiricilerin işlemleri, blok yüksekliklerini ve çok daha fazlasını görmesine yarıyor.

CCID endeksinde dördüncülük koltuğu

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Bilgi ve Endüstri Gelişimi Merkezi (CCID) aylık olarak Blockchain raporu yayımlıyor. Küresel Halka Açık Blockchain Teknolojisi Değerlendirme Endeksi (GPBTAI) isimli raporun son nüshasında Ontology Blockchain’i 4. sırayı almayı başardı. Ontology’nin bileşik endeks puanı 112,6 oldu.

Değerlendirme Çin Yazılım Test Merkezi’nin ve Peking ve Tsingua üniversitelerinden uzmanların katılımıyla yapılıyor. Mayıs 2018’den beri her ay yayımlanan rapor Blockchain projelerini yaratıcılık, uygulanabilirlik ve basit teknoloji kalemlerinde değerlendiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar