X

OKB Coin Nasıl Alınır?

OKB Coin nasıl ve nereden alınır?
12:49
3 Aralık 2020

OKB Coin, önde gelen kripto para borsalarından birisi konumundaki OKEx’in kendi kripto parasıdır. Her önde gelen kripto para borsasının sahip olduğu gibi OKEx de kendi kripto para birimini piyasaya sürdü ve borsadaki birçok işlem için bu coin kullanılabilmekte.

Vadeli Bitcoin (BTC) işlemleri konusunda hala lider olan OKEx, kısa süre önce küçük bir sorun yaşasa da hala konumunu korumakta. OKEx kripto para borsasının OKB Coin’i de bu sebeple kripto para sektöründe önemli bir yere sahip.

Peki yatırımcılar OKB Coin kullanarak neler yapabilmekte?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

OKB Coin Nedir?

Toplam piyasa değerine göre en büyük 58. kripto para birimi olan OKB Coin, OKEx kullanıcılarına ek avantajlar sağlıyor. Kullanıcılar belirli miktarda OKB Coin tuttuklarında borsadaki işlemlerinde ek avantajlara sahip olmakta. Komisyon indirimi, referans linki gelirinin artması ve ekstra avantajlar, OKB Coin yatırımı yapmak için başlıca sebepler arasında yer alıyor.

OKB Coin, son 24 saat içerisinde 85 milyon doların üzerinde ticari hacim elde ederek aslında ne kadar fazla kullanıldığını da göstermekte. Daha üst sıralardaki birçok kripto para birimine kıyasla çok daha yüksek bir ticari hacme sahip olan OKB Coin, borsanın kullanıcı kitlesi arttıkça hacmini de daha fazla arttırabilir.

OKB Coin tahmin edileceği gibi OKEx kripto para borsasından alınabilmekte.

OKB Coin Nereden Alınır?

Peki OKB Coin nereden ve hangi kripto para borsasından alınabilmekte? CoinMarketCap verilerine göre OKEx, OKB /USDT işlem çiftinde en yüksek hacme ve likiditeye sahip kripto para borsalarının başında geliyor.

OKEx üzerinden OKB Coin almak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • OKEx kripto para borsasının internet sitesine girip, sol üst köşeden “al-sat”, daha sonra ise “spot-işlemler” sekmelerine tıklayın.
  • Açılan sayfada sol tarafta yer alan arama noktasına gelerek “OKB” yazın.
  • Karşınıza çıkacak olan OKB/USDT işlem çiftini seçin.
  • Açılan yeni sayfada alım yapmak istediğiniz fiyatı USDT cinsinden belirtin ve hemen altına ne kadar OKB Coin almak istediğiniz girin.
  • Limit alım fiyatını ve OKB miktarını belirledikten sonra “Al” butonuna basarak işlemi başarıyla tamamlayın.
  • Bunun devamında satın aldığınız OKB Coin’leri cüzdanınızda görebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar