reklamı kapat

Ödemelerde Monero Kabul Eden Fortnite’tan Geri Vites!

Fornite'ın ödemelerde Monero kabul etmesinin "kaza eseri" olduğu açıklandı.
10:00
7 Ocak 2019

Geçtiğimiz günlerde CoinTürk okurlarına dünyanın en popüler oyunlarından Fortnite’ın ödemelerde Monero kabul edeceğini aktarmıştık. Konuyla ilgili haberimize bu linkten erişebilirsiniz. Fortnite’ın yapımcısı Epic Games’in kurucularından Tim Sweeney konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sweeney’in biz kripto para severleri bir nebze şaşırtan tweet’leri şu şekilde:

Aslına bakarsanız Fortnite’ın kriptoya kısa süreli girişi kaza eseri gerçekleşti. Bir ürün mağazası açmak için bir partnerimizle birlikte çalışıyorduk ve bir aşamada Monero ödemesi etkinleştirildi.

Epic Games olarak bizler kripto paranın altyapısını oluşturan merkezsiz programlama teknolojisinin büyük hayranıyız, ancak bu teknolojiyi genç oyunseverleri de kapsayan büyük bir kitleyle buluşturmadan evvel volatilite ve dolandırıcılığı önleme gibi konularda yapılması gereken çok fazla şey var.

Bunu Google’ladığınızda karşınıza dedikodu kazanı çıkıyor. Hayır, Epic Games’in hiçbir kripto para partneri yoktur ve EG kripto para partnerliği için hiç kimseyle görüşme halinde değildir. Nihai bir karşılaşmanın gerçekleşebileceği düşüncesiyle bir sürü şey okuyoruz ve zeki kişilerle konuşuyoruz.

Böylesine ün yapmış bir şirketin böyle bir konuda hata yapmış olması – en basit tabirle – ilginç. Epic Games belki de “reklamın iyisi kötüsü olmaz” mantığıyla bu hamleyi kasten yaptı ve manşetleri süslemek istedi. Eğer şirketin amacı buysa bunda başarılı oldu. Ancak Fortnite’ın gerçekten reklama ihtiyacının olup olmadığı konusunda takdiri siz okurlarımıza bırakıyoruz. Öte yandan Sweeney’in cümleleri – özellikle son cümlesi – şirketin kripto paralara çok da soğuk bakmadığını gösteriyor. Son olarak eklemekte fayda var: Monero, Fortnite için ödeme opsiyonları arasından çıkarıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun