reklamı kapat
  • BTC  :  36.460,56 ₺
  • ETH  :  2.507,68 ₺
  • BCH  :  5.164,24 ₺
  • XRP  :  3,27 ₺
  • NGC  :  2,84 ₺
  • BTC 36.460,56
  • ETH 2.507,68
  • BCH 5.164,24

Nerayoff: Kripto Paraların Kullanım Alanı Genişliyor

10 Ocak 2018
  • İlayda Peker Kayaİlayda Peker Kaya
crowd
Ethereum 2017 yılında en çok büyüyen kripto para olmasa da piyasa değeri ile Bitcoin’in hemen arkasında ikinci sırada yer alıyor.

Bitcoin’in 2017’deki artışı yaklaşık yüzde 1000 iken, Ethereum da 12 aylık dönemde 10 dolardan 1000 dolara kadar yükseldi. Bu iki kripto para birbirine benzer başarılar gösterse de altlarında yatan Blockchain teknolojisi tamamen farklı.

Ayrıca Ethereum’un temel sistemi olan akıllı sözleşmeler, Ethereum’u Bitcoin’den ayırarak ICO’ların gözdesi haline getirdi. Bununla birlikte Ethereum’un temelindeki Blockchain teknolojisi ile yatırımcılar ve girişimciler, temel kodları kendi uygulamalarında kullanarak dapp’ler üretebiliyorlar.

Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, bu hafta CNBC’ye yaptığı açıklamada, Ethereum’un açık kaynaklı olmasının çok çeşitli Blockchain uygulamaları için toplu kabul sağlayabileceğini söyledi. Nerayoff’a göre;

Çeşitli sektörlerde muazzam derecede büyümeler görüyoruz. Fintech aslında doğal bir alan ancak giderek yaratıcı bir hal alıyor. Petrol ve gaz endüstrisinde, hükümet uygulamalarında, oyun sektöründe yani her türlü farklı alanda Fintech kullanılıyor.

Bunun yanında CryptoKitties’in başarısı, girişimcilerin Ethereum yazılımını yenilikçi uygulamalar oluşturmak için nasıl kullanabileceğinin en büyük örneği. Oyun o kadar sevildi ki, Ethereum ağı üzerinde oldukça büyük bir yük yarattı ve en hızlı büyüyen oyun haline geldi.

Ayrıca Nerayoff’a göre, Ethereum’un artan kullanımı kaçınılmaz olarak fiyat yükselişini de beraberinde getirecek;

Gördüğünüz şey, Ethereum’un projelerde kullanımının olağanüstü artmış olması. Şuan da bu ekosistem için harcanmış milyarlarca dolar var. Belki bu yıl geçen yıla göre 10 kat fazla proje var. Bu da fiyatın iki hatta üç katına kadar çıkmasına neden olabilir.

Nerayoff, Ethereum’un büyümesinden bahsederken, “Kripto para dünyası büyüyor. Kamunun ilgisi giderek artıyor. Ayrıca insanların Bitcoin’de bile daha yatırım yapabilecekleri bir çok alan var. Dolayısıyla tüm alanda bir büyüme görüyoruz.” diye de ekliyor.

Kaynak: cointelegraph.com

ETİKETLER
loading...