Murat Pak’ın Deprem İçin Oluşturduğu NFT Koleksiyonu Büyüyor!

Yardım kampanyalarına hem Türk hem uluslararası kripto ekosisteminden de büyük destek geldi. Türk sanatçı Murat Pak da onlardan biriydi.
16:00
12 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Vatandaşlarımız ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında adeta seferber oldular ve ilk andan itibaren yardım kampanyaları çığ gibi büyüdü. Yardım kampanyalarına hem Türk hem uluslararası kripto para ekosisteminden de büyük destek geldi. Türk sanatçı Murat Pak da onlardan biriydi.

Murat Pak’ın Destekleri

Türk NFT sanatçısı Murat Pak, NFT’lerinin büyük meblağlara satılması için geçtiğimiz aylarda adını duyurmuş olsa da son 1 haftada yaptığı yardımlar ile adını duyuyoruz. Pak ilk olarak Ahbap’ın kripto para hesabına 100 ETH bağışladığını açıkladı.

Daha sonra ise deprem yardımları için bir NFT koleksiyonu oluşturduğunu açıkladı. Cause #1 isimli NFT koleksiyonu deprem için bağış yapmak isteyen NFT meraklılarına sunuldu. Tüm gelirin Ahbap’a aktarılacağını ifade eden Pak, NFT başı 0,001 dolar ücret olduğunu da açıklamıştı.

Pak NFT koleksiyonu ile ilgili yaptığı 10 Şubat’ta yaptığı açıklamada, Cause #1’e yapılan bağışlar artmaya devam ederken, bu non-transferable token’a birçok içerik oluşturucunun katkılarını göstereceğini duyurmak isterim. “Ben de ordaydım” diyoruz.” sözlerini kullandı. Buna ek olarak yaklaşık olarak 3 saat önce yapılan yeni bir duyuruya göre rakam 36.500’e ulaşmış durumda ve artmaya devam ediyor.

Kripto Ekosisteminin Desteği

Deprem felaketinin bugün 7. günündeyiz ve Türk milleti olarak yaşadıklarımızın tarifi yok. Depremden etkilenen 10 ilde yaşananları kelimeler ile anlatamıyoruz ama acılarını en derinden paylaşıyoruz. Binlerce vatandaşımız bir yandan felaket ile bir yandan soğuk ile bir yandan da yakınlarını kaybetmenin acısı ile mücadele ederken bir nebze de olsa yanlarında olabilmek adına bağışlar durmadan devam ediyor.

Kripto para ekosisteminden de BtcTürk’ten, Bitci’ye, Paribu’dan, The Sandbox’a, OKX’ten Waves’e, Uniswap’tan Lido’ya kadar pek çok isimden destek geldiğini görmek içimize bir nebze olsun su serpiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar