X


Mirror Protocol Coin Nedir?

MIR, Terra blok zincirinde Terraform Labs tarafından oluşturulan sentetik bir varlık protokolü olan Mirror Protocol'ün yönetim token’ıdır.
10:07
25 Haziran 2021

MIR, Terra blok zincirinde Terraform Labs (TFL) tarafından oluşturulan sentetik bir varlık protokolü olan Mirror Protocol’ün yönetim token’ıdır.

Mirror Protocol (MIR) Nedir?

Mirror Protocol, MIR token sahipleri tarafından yönetilen zincir üstü bilgi hazinesi ve kod değişiklikleri ile 1. günden itibaren merkezsizdir. TFL’nin MIR token’larını tutma veya satma niyeti yok ve verilen yönetici anahtarları veya özel erişim ayrıcalıkları yok. Bunun amacı, tamamen merkezi olmayan, topluluk odaklı bir proje olmaktır.

Yansıtılmış varlıklar, zincirdeki döviz fiyatlarını yansıtarak gerçek dünya varlıklarının “ayna” versiyonları gibi davranan blok zinciri token’larıdır. Yatırımcılara, diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi kısmi mülkiyet, açık erişim ve sansür direnci sağlarken gerçek varlıklara fiyat yatırımı sağlar. Gerçek bir dayanak varlığı temsil etmeye hizmet eden geleneksel token’ların aksine, mAssets tamamen sentetiktir ve yalnızca ilgili varlığın fiyat hareketini yakalar.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yansıtılmış varlıklar aşağıdaki avantajları sağlar:

  • Küresel Erişilebilirlik: Avrupa ve Kuzey Amerika dışındaki çoğu pazarda, yabancı hisse senetlerine ve forex piyasalarına erişim oldukça sınırlıdır. Kripto, giriş engelleri olmadan küresel erişilebilirliğe izin verir.
  • Kesirli Emirler: Geleneksel finansta, kesirli bir emir yürütmek için, üniter bir işlemi gerçekleştirmek için birden fazla kesirli emir bir araya getirilir. Tüm emirleri bir araya getirme süreci ek bekleme süresi gerektirir. Blok zincirini kullanarak, emir hacmi blok zincirinde bir sayı olarak basitçe temsil edilir, bu nedenle aracı paketleme sürecine gerek yoktur.
  • Neredeyse Anlık Emir Yürütme: Çoğu zaman likidite eksikliğinden (fiyat-zaman-öncelikli emir defteri algoritması) dolayı emirlerin tam olarak uygulanması bir gün kadar sürebilir. Mirror’ın her bir varlık havuzu tarafından sağlanan likiditeye dayandığı gerçeği göz önüne alındığında, emirler ağın blok süresi kadar hızlı (~ 6 saniye) yürütülebilir.

MIR Coin Yorum

MIR coin’in özellikle projesinin dikkat çekici olması sebebiyle ilgi odağı olduğu görülüyor. Bununla birlikte Binance listelenmesi ile hem hacmi hem fiyatı artan MIR coin ile ilgili pozitif beklentiler olduğu görülüyor.

Mirror Protocol coin, yazının kaleme alındığı an itibari ile CoinMarketCap verilerine göre 349,924,697 dolar 226. sırada yer alıyor. Bunun yanında dolar karşısında 4,51 USD ile işlem gören Mirror Protocol Coin’in 24 saatlik işlem hacminin de 29,016,155 olduğu belirtilebilir.

Mirror Protocol Coin,4 Aralık 2020 tarihinde dip seviyeyi görürken 10 Nisan 2021 tarihinde 12,86 dolar ile de rekor kırdı. Şu anda dolaşımda 77,742,679 adet MIR Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimumda da 370,575,000 MIR coin olduğu ifade ediliyor.

Mirror Protocol Coin Nasıl Alınır?

MIR Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

MIR Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MIR Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD ve Tether (USDT) alarak MIR işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar