reklamı kapat

Tether’den 1 Milyon Dolarlık Müjde!

Tether, 1 milyon dolarını yanlış adrese yollayan kullanıcıyı sevindirdi.
14:09
12 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin’i konumundaki Tether çoğunlukla kötü anılsa da ara ara olumlu gelişmelerle de adından söz ettiriyor. Tether CTO’su Paolo Ardoino ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunun son örneğini paylaştı.

Anonim bir kullanıcı geçtiğimiz günlerde çok popüler olan DeFi projesi Swerve’in kontrat adresine 1 milyon dolar değerinde USDT göndermişti. Tahmin edileceği gibi işlem oraya ulaşmadı ve yanlış adres kullanımından dolayı fonların artık kaybolduğu düşünüldü.

1 Milyon USDT Kurtarıldı

Ancak bu olaylar üzerine gönderiye yanıt veren Tether CTO’su Paolo Ardoino, 1 milyon dolarını tek bir hata yüzünden kaybeden kullanıcıya bunun bir çözümü olduğunu belirtti. Sorununu Tether’in müşteri hizmetlerine aktarması gerektiğini ifade eden Ardoino, gerçekten de bunu çözmeyi başardı.

Tether tarafından yapılan açıklamada 1 milyon dolarlık kayıp fonların yeniden erişime sunulduğu ve şanslı kullanıcıya aktardığı belirtildi.

Tether gerçekten bu adımı atarak Twitter üzerinde ciddi bir saygı ve alkış topladı. Aslında bu durum DeFi çılgınlığı hakkında da kullanıcılara ipucu veriyor. Kullanıcılar tam olarak bilmedikleri bir protokole 1 milyon dolar gönderecek kadar büyük cesarete sahip ve bu çılgınlığın sonu yakın gibi gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.