X


Milyonlarca Dolar Değerinde Ethereum (ETH) Her Gün Yakılıyor! Etkileri Şaşırtıcı Olabilir

Talep artıyor ve arz daralıyor. Ethereum yatırımcılarını ne bekliyor?
22:31
1 Ekim 2021

Londra güncellemesinin hayatımıza soktuğu en önemli olay düzenli olarak yakılan Ethereum’lar oldu. Her gün milyonlarca dolar değerinde Ethereum yakılıyor. Peki SEC herhangi bir Ethereum ETF başvurusunu onaylarsa ne olacak? Daha önemlisi dev şirketler bilançolarına Bitcoin ile birlikte Ethereum’da eklemeye başlarsa bizi ne bekliyor?

Ethereum Arzı Daralıyor

Gözümüzün önünde her gün milyonlarca dolar değerinde Ethereum yakılıyor. Üstelik arzı kıt bir dijital varlıktan bahsediyoruz ve ağ aktifliği arttıkça bu rakam belki de yüz milyonlarca dolara kadar çıkacak. Arzın daraldığı bir yerde talep aynı bile kalsa ürünün fiyatı artar bu son derece temel bir kanundur. Ethereum için de aynı şey olacak mı?

Birçok analist fiyatın uzun vadede yükselişinin bu arz daralmasıyla garanti altına alındığını savunuyor. Üstelik Ethereum (ETH) ekosistemi hız kesmeden genişlemeye daha fazla katılımcıyı kabul etmeye devam ediyor. Buna ETH 2.0 üzerinde kilitlenen varlıkları da etkilediğimizde borsalardaki arzın daha da azalması mümkün görünüyor. Sadece geçtiğimiz yılda bu yana borsalardaki toplam arz 18 milyon ETH’a düştü. Peki ama Ethereum almak insanların sayısı azalmadı ve cüzdan sayısının artmaya devam ettiği görülüyor? O halde fiyatın en azından uzun vadede artmaya devam etmesi gerekir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yakılan Ethereum (ETH) Miktarı

Girişim fonu 1confirmation‘ın kurucusu ve CEO’su Nick Tamaino‘nun yaptığı paylaşıma göre 2021 yılının 3’üncü çeyreğinde tam 367.000 Ethereum yakıldı. 1confirmation, milyarder Mark Cuban ve milyarder Peter Thiel gibi büyük isimler tarafından desteklenen bir girişim fonudur.

Sadece son 1 saatte kabaca 250 Ethereum yani 810.000 dolar yakıldı. Toplam yakılan varlıkların dolar karşılığı ise 1,359 milyar dolara ulaştı. Toplam arzı sadece 117 milyon olan bir varlığın birkaç ayda 400.000 civarı yakım yapması ve bunu devam ettirecek olması oldukça önemlidir.

Ethereum (ETH) yazı hazırlandığı sırada 3.300 dolardan alıcı buluyor ve piyasa değeri 388 milyar doları yeniden aştı. Bitcoin şu an 48.000 doları yeniden aştı ve günlük kapanışın bu seviyelerde olması fiyatın hızla 60.000 dolar yolculuğuna devam etmesi anlamına gelecek. Bu durumda Ethereum (ETH) yeni bir ATH belirleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar