reklamı kapat

“Mikro Ödemeler Sayesinde Bitcoin İnternetin Parası Olabilir”

Kredi kartı devi Visa'nın kripto para kolu yöneticisi Cuy Sheffield, satoshi sayesinde Bitcoin’in internet parası olabileceğine inanıyor.
11:00
18 Şubat 2020

Kredi kartı devi Visa‘nın kripto para kolu yöneticisi Cuy Sheffield, Bitcoin’in satoshi adı verilen en küçük parçasının internetin yerel para birimi olabileceğini ifade etti. Bunu lider kripto para biriminin geleneksel paranın yerini alabileceği ana kullanım durumu olarak gördüğünü de yaptığı açıklamalarda belirtti.

Satoshi (Sat) ve İnternet Ödemeleri

Cuy Sheffield, Bitcoin ve kripto hakkında yaptığı kaspsamlı açıklamalarla tanınıyor.  Coinbase CEO’su Brian Armstrong da geçtiğimiz günlerde Sheffield’ın, Bitcoin Lightning Network’ün mikro ödemelerde olumlu bir ortam yaratılmasını sağlayabileceği yönünde açıklamalarını paylaşmıştı.

Sheffield yaptığı açıklamalarda, dolar gibi bir geleneksel para birimi ile çok küçük ödemeler yaparak satın alınabilecek hiçbir şey olmadığını ifade etti. Yani özellikle online olarak 1 kuruşa hiçbir şey satın alamıyoruz. Sheffield’ın görüşüne göre Bitcoin her ne kadar volatil bir varlık olsa da mikro ödemeler imkan tanıması onu ileride internetin yerel para birimi yapacak.

Özellikle içerik oluşturucular gelecekte ödemelerini Bitcoin ile almayı tercih ederlerse satoshi burada oyuna dahil olarak Bitcoin’i hiç bilmeyen ya da dikkate almayan kullanıcıları benimsenme açısından bu alana çekebilir.

Bununla beraber Sheffield, ödemeler çok küçük miktarda olacağı için kullanıcıların herhangi bir şekilde FOMO’ya kapılmayacağının da altını çiziyor.

Mikro Cüzdanlar ve Dolar

Yapılan açıklamalara göre bu cüzdanlar hala dolar cinsinden olabilir. Ancak satoshi mikro alımlar için bir alt hesap birimi olarak düşünülebilir. Bitcoin’in açık kaynak kodlu olması da  bu alandaki yeni uygulamalar için devrim niteliğinde bir fırsat sunabilir.

Bununla beraber Sheffield, eğer Amerikan hükümeti bu kadar küçük ödemeler için bir alt hesap çıkarmak isterse deyim yerindeyse “astarı yüzünden pahalıya geleceği için” bunu tercih etmeyecek. Dolayısıyla insanlar mikro ödeme yapmak için farklı bir varlık arayacak. Burada da satoshi devreye girecek.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.