X


McAfee Kripto Paralara Koruma Getiriyor

18:00
21 Haziran 2016

John McAfee’nin yeni şirketi MGT Capital Investments, Roger Ver ve ShapeShift’ten Erik Voorhees’i kripto para danışmanı olarak kiralamasının ardından piyasaya blockchain güvenliği ürünleri sunmaya hazırlanıyor.

John McAfee, kurduğu kripto güvenlik kurulunun başına önemli bitcoin melek yatırımcılarından biri ve bitcoin.com’un sahibi olan bitcoin merkalısı Roger Ver’i getirdi. Kurulun ilk üyesi ise şu ana kadar birçok bitcoin projesinde yer almış, aynı zamanda altcoin borsası ShapeShift.io’nun kurucu CEO’su Erik Voorhees oldu.

John McAfee konuyla ilgili şunları belirtti:

“Roger ve ben kripto paraların geleceği olduğunu ancak kripto para kullanıcıları için en büyük riskin tekin olmayan güvenlik koşulları olduğunu biliyoruz. En tecrübeli Bitcoin kullanıcısının dahi zeki bir hacker tarafından hedefe alındığında finansal kayıp yaşama riski vardır. Key logger’lar ve ekrandan görüntü alan casus yazılımlar mobil cihazlara ve bilgisayarlara kolaylıkla yüklenebilir ve cüzdanların güvenlik özelliklerini devre dışı bırakabilir. Eğer bu ve benzeri siber saldırılara önlem alınmazsa kripto paraların çokça kullanıldığı günümüzde finansal kaoslar yaşanabilir.”

Voorhoes ise “blockchain’le birlikte artık bir kişinin kişisel bilgilerinden çok dijital varlığının korunmasının önemli hale geldiğini” kaydederek konuya farklı bir bakış açısı getiriyor.

Kaynak: Coinfox

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER