Manchester City Fan Token Nedir?

Manchester City Taraftar Token, Chiliz (CHZ) blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir uygulama olan Socios.com'un bir taraftar token’ıdır.
14:22
11 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Manchester City Taraftar Token, Chiliz (CHZ) blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir uygulama olan Socios.com’un bir taraftar token’ıdır. Socios, en popülerleri (PSG) olmak üzere diğer birçok futbol kulübü için taraftar token’larının yanı sıra UFC ve araba yarışları için taraftar token’ları yarattı. Taraftar token’ları, sahiplerine kararları etkilemelerine, VIP ödüllerinin kilidini açmalarına ve özel promosyonlara, oyunlara ve özel tanınmaya erişmelerine izin vererek kulübün yönetiminde bir pay verir.

Manchester City Fan Token (CITY) Nedir?

PSG’nin Ocak 2020’deki büyük başarısının ardından Manchester City Futbol Kulübü, CITY’yi Mart 2021’de başlatmaya karar verdi. Başarısı, esas olarak kulübün sahadaki başarısına ve blok zincir teknolojisinin gelişimine bağlı olacak. Token fiyatı, Cristiano Ronaldo’nun kulübe katılacağı söylendiğinde yükseldi, ancak transfer başarısız olduktan sonra düştü.

Manchester City Taraftar Tokeni, Chiliz tarafından desteklenen ve sporseverlerin favori kulüpleri ve dernekleri ile etkileşim kurmasını sağlayan bir uygulama olan Socios.com tarafından kuruldu. Chiliz CEO’su Dreyfus, web tabanlı şirketler kurma ve büyütme konusunda 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Örneğin, 2017’de Chiliz’i kurmadan önce interaktif bir seyahat rehberi olan Webcity’yi ve her ikisi de çevrimiçi oyun projeleri olan Winamax ve Chilipoker’i geliştirdi.

Manchester City, son on yılda dört Premier Lig şampiyonluğu ile İngiltere’nin en ünlü futbol kulüplerinden biridir. Kulüp, dünyanın en ünlü futbol menajerlerinden biri olan Pep Guardiola tarafından yönetilmektedir.

Manchester City Taraftar Token, bir oy hakkının sahipliğini temsil eder ve taraftarlara kulübe özgü benzersiz ödüller ve deneyimler kazanma erişimi sağlar. Örneğin taraftarlar, kaptanın kol bandına hangi mesajı takması gerektiğini seçebilir, stadyumdaki oyuncu alanını ziyaret edebilir veya VIP bölgesinde maç izleme ve kulüp ürünlerinde indirim alma hakkı elde edebilir.

CITY, yatırım için Socios.com’da listelendiği sürece, taraftarlar tokenı ve bununla birlikte kulübün yönetiminde bir hisseyi alabilir. Ayrıca, City Football Group küresel ortaklık satışlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Stephan Cieplik’e göre, her kulüp taraftarı ücretsiz bir Manchester City tokenı almaya hak kazanıyor.

CITY Coin Yorum

Taraftar token’ları artık kripto para piyasasında önemli bir yere sahipler. Bu sebeple özellikle büyük kulüplerin piyasaya sürdüğü token’lar büyük ilgi görüyor. CITY de bunlar arasında yer alıyor ve şimdiden büyük ilgi görüyor. Ancak bu noktada yatırımcıların, token’ın fiyatının maç sonuçları gibi durumlardan etkilenebileceğini unutmama gerekiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada15 dolardan işlem gören Manchester City Fan Token, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da 0.0002369 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 54,219,937 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 607. sırada yer alan Manchester City Fan Token’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 76,566,858USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Manchester City Fan token’ın 22 Haziran  2021’de 9,94 dolar ile en dip seviyeyi ve 27 Ağustos 2021’de 36,90 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Manchester City Fan Token Nasıl Alınır?

CITY Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

CITY Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından CITY Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak CITY işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar