Analist, 2022’nin İkinci Çeyreğine İşaret Etti: Ethereum, Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Kripto para piyasasındaki yüksek volatilitenin 2022 yılında da devam edeceğini ifade eden analist, Ethereum'daki fiyat beklentisini açıkladı.
12:00
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kaybına paralel olarak son dönemlerde önemli ölçüde güç kaybeden Ethereum, 3.700 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Ancak Ethereum, 21 Aralık gününün ilk saatlerinden kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte yeniden 4.000 dolar direncini aştı ve 4.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Analistin Ethereum’daki Fiyat Beklentisi

Business Insider raporunda analist Aguilar, 2021 yılının, kripto para piyasasında yüksek volatiliteli fiyat hareketleri kaydedilen bir yıl olduğunu belirtti. Analist, yıl boyunca yüksek oranlı değer artışları ve değer kayıpları kaydedilen piyasada, yüksek volatilitenin 2022 yılında da devam edeceği yönündeki beklentisini ifade etti.

Aguilar, 2022’nin kripto para birimleri adına pozitif bir yıl olacağını belirtirken aynı zamanda bu dönemde Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından daha geniş çapta bir kabul göreceğini yazdı. Ethereum’un 2021 yılında yüksek bir fiyat performansı sergilediğini düşünen Aguilar, piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH‘nin 2022’nin ikinci çeyreğinde 9.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşabileceğini iddia etti. Aguilar, büyümekte olan DeFi ve NFT‘lerin de Ethereum’un fiyat performansına büyük ölçüde etki edeceğini ifadelerine ekledi.

Bitcoin, 2022 Yılında Nasıl Bir Fiyat Performansı Sergileyecek?

Kripto para ekosistemindeki trendlerin 2022 yılında da devam edeceğini belirten analist, merkeziyetsiz finansa olan kurumsal ölçekteki talebin artacağını vurguladı:

“DeFi’ın, gelecek yıl kurumsal sermaye için önemli bir rol oynayacağına inanıyorum.”

Aynı zamanda lider kripto para birimi Bitcoin‘in de 2022’deki potansiyel fiyat performansı ile ilgili düşüncelerini aktaran analist, global ölçekteki yüksek enflasyon oranlarına vurgu yaparak BTC’nin 100.000 dolar fiyat seviyelerini aşabileceğini ifade etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar