Macro Guru Raoul Pal Açıkladı! Kripto Para Piyasası Duruluyor! İşte Nedeni

Raoul Pal, kripto para piyasasının büyük ölçüde durmasının belirli bir nedeni olabileceğini belirtti.
09:35
14 Aralık 2021
Macro Guru Raoul Pal Açıkladı! Kripto Para Piyasası Duruluyor! İşte Nedeni
Okuma Süresi: 2 Dakika

Makro guru Raoul Pal, kripto para piyasasının 2021’in son yarısında büyük ölçüde durmasının belirli bir nedeni olabileceğini düşündüğünü belirtti. İşte Raoul Pal’a göre kripto para piyasasının durulmasının ana nedeni;

Raoul Pal, Kripto Para Piyasasındaki Durulmanın Nedenini Açıkladı

Real Vision’dan gazeteci Maggie Lake ile yaptığı yeni bir röportajda Pal, kendisinin ve birçok yatırımcının beklediği patlayıcı kripto rallisinin henüz gerçekleşmediğini çünkü bireysel trader’ların elinde yeterli nakit bulunmadığını belirtti.

Pal, Maggie Lake ile yaptığı röportajda şu ifadelere yer verdi;

“Bir şey yeni hissettiriyor… Temelde Bitcoin’in, ardından Ethereum’un zirveye çıktığı Mart’tan Mayıs’a kadar daha dalgalı oldu. Gerçekten bir daha dağılmadılar. Bu yüzden, çok fazla inip çıkan bu büyük tür özensiz aralıkta bulundular. Bunu düşünüyordum çünkü normalde kripto döngüsünün bu noktasında, toplu bireysel katılımını ve bu patlamayı görmüş olurdunuz. Çoğu kişi gibi ben de bunu bekliyordum. Ama gerçekleşmedi.

Piyasada yapısal bir değişiklik mi var, yoksa kripto isteğe bağlı harcama mı yoksa isteğe bağlı bir yatırım mı? İnsanlara fiyatları yükseltirseniz, kripto para birimlerine yatırım yapmak için daha az paraya (bireysel katılıma) sahip olurlar.

Yeni cüzdanların sayısını görmedik ve son zamanlardaki en yüksek seviyeye ulaştığımızda diğer tüm metrikler bunu takip ediyor ve bu bana insanların yatırım yapacak parasının olmadığını düşündürüyor.”

Küçük Yatırımcılar Piyasayı Riskli Görüyor

Pal, daha küçük yatırımcıların kriptoya atlamamasının sebebinin onu çok riskli görmeleri olduğu fikrini indiriyor. Eski Goldman Sachs yöneticisine göre, çoğu insan kriptoyu para biriminin değer kaybetmesine karşı uzun vadeli bir koruma olarak görüyor.

“Bunu bir risk varlığı olarak görmüyorlar çünkü anlatı şöyle, bu uzun vadeli bir enflasyon koruması. Geleneksel enflasyon değil. Aslında merkez bankası’nın aşağılanmasıyla ilgili.

Sonunda, yılda% 6 ila% 7 arasında değişen enflasyondan bahsediyoruz, ancak Bitcoin % 100 arttı ve Ethereum % 500 arttı…

Bu, fiat para biriminin devalüasyonunun yanı sıra, daha da önemlisi, gelecekteki teknoloji ve web3 ve inşa edilen tüm yeni şeyler hakkında bir çağrı seçeneği için uzun vadeli bir yöntemdir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar