reklamı kapat

Kullanıcılar Bitcoin (BTC) Almak İçin Altın Satmaya Başladı!

21:00
14 Ocak 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün özellikle CME’nin yeni Bitcoin opsiyon ürününün etkisi ile inanılmaz bir yükseliş yakaladı. 8.500 doların da üzerine çıkan BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.711 dolardan işlem görüyor ve artmaya devam edecek gibi gözüküyor. Aslında sadece Bitcoin değil, bütün piyasa hareketli günler yaşıyor.

Ethereum %11,22, XRP %11,36, Bitcoin Cash %25,27, Bitcoin SV %97,48 (evet yanlış okumadınız yüzde doksan sekiz), Litecoin %14,83, EOS %15,61, Binance Coin %7,84, Tron ise %11,24 yükseliş yaşıyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ise 236 milyar doların üzerine çıktı. Three Arrows Capital CEO‘su Su Zhu ise bu yükseliş anında çok fazla göremeyeceğimiz bir olayın gerçekleştiğine dikkat çekti.

Bitcoin’e Hücum Başladı!

Aşağıdaki grafikten de anlaşılabileceği üzere insanlar Bitcoin almak için altın satmaya başladı. XBT olarak belirtilen  Bitcoin’i gösteren yeşil grafik inanılmaz bir yükseliş yaşarken, sarı ile gösterilen altın ise aynı tarihlerde tam tersi bir düşüş yaşıyor. Altının yanı sıra Japon Yeni ve Kore Wonu işlem çiftinde de ciddi bir düşüş yani satış baskısı olduğunu görmek mümkün. Bitcoin’in bu sabah Asya piyasa saatleri esnasında yükselişe geçtiğini de göz önünde bulundurursak, yatırımcıların Japon Yeni ve Kore Wonu ile de BTC aldığını söyleyebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.