X

Kriptolar Adına Büyük Adım: Bu büyük Firma da Kripto Ekosistemine Giriyor!

Dünyaca ünlü firma kripto para endeksleri adına büyük bir adım atıyor.
09:11
4 Aralık 2020

S&P DJI markalı ürünler, en çok işlem gören 550’den fazla kripto parayla ilgili olarak New York merkezli dijital para şirketi Lukka’nın verilerini kullanacak. S&P ve Lukka ortak bir açıklamada, S&P’nin müşterilerinin kripto para birimleri üzerinde özelleştirilmiş endeksler ve diğer kıyaslama araçları oluşturmak için endeks sağlayıcısı ile birlikte çalışabileceklerini söyledi.

Kriptolar Adına Önemli Adım

Yapılan açıklamalara göre S&P ve Lukka, daha güvenilir fiyatlandırma verileri sayesinde yatırımcıların yeni varlık sınıfına erişiminin kolaylaşacağını, bu sayede de çok volatil ve spekülatif piyasanın bazı risklerinin azalacağını umuyorlar.

S&P Dow Jones Endeksleri küresel inovasyon ve strateji başkanı Peter Roffman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kripto para birimleri gibi dijital varlıklar hızla gelişen bir varlık sınıfı haline gelirken, bağımsız, güvenilir ve kullanıcı dostu endeksler için doğru zamandayız.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan dünyanın en tanınmış endeks sağlayıcılarından birinin bu hareketi, kripto para birimlerinin daha genel yatırımlar haline gelmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte Bitcoin, dolar karşısında rekor seviyelerde yükselmeye devam ederken, dijital para biriminin enflasyona karşı bir koruma ve güvenli bir liman olduğunu ifaden eden yatırımcıların talebi de artmaya devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin ve kripto para birimleri son zamanlarda bir boğa piyasasında bulunuyor ve fiyat artış eğiliminde hareket ediyor. Lider kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 19.300 dolar bandında işlem görüyor ve bu da yıl içinde yaklaşık olarak %170 arttığı anlamına geliyor.

Bununla birlikte kripto para birimleri on yıldan fazla bir süredir piyasada, ancak son birkaç yılda büyük finans şirketlerinden daha fazla ilgi görmeye başladı. Fidelity Investments ve Japon Nomura Holdings Inc gibi büyük firmalar kurumsal yatırımcılar için Bitcoin ve diğer kripto para birimi yatırımları yapmaya başlarken, büyük borsalar Bitcoin türevleri sunmaya başladı.

Öte yandan daha genel piyasa altyapısının ortaya çıkması, varlık sınıfını kurumsal yatırımcılar için daha erişilebilir hale getirdi ve Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi hedge fon yöneticileri, geniş yatırım stratejilerine Bitcoin’i dahil ettiklerini dile getirdi.

Kurumsal Yatırımlar

Kurumsal yatırımların kripto para alanında önemli olduğu ve bu yatırımlar sayesinde fiyatların da pozitif etkileneceği her fırsatta dile getiriliyordu. Bununla birlikte bu yıl yaşanan boğa koşusunun 2017 yılındakinden farklı olmasının baş etkeninin de kurumsal ilgi olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar