X


Milyarder Paul Tudor Jones Bitcoin Almaya Başladığını Belirtti

Bitcoin'i 10.000 dolara götüren gelişme Paul Tudor Jones'tan mı geldi?
10:00
8 Mayıs 2020

Amerikalı fon yöneticisi Paul Tudor Jones, 5,1 milyar doların üzerinde bir serveti ve firmasının yönettiği 160 milyar doların üzerinde bir varlık ile adeta ABD piyasalarının efsaneleşmiş isimlerinden birisi olarak biliniyor. Jones, yatırımcılarına gönderdiği güncel yatırım bildirisinde artık Bitcoin (BTC) almaya başladığını belirtti ve bunun tam da 7 Mayıs tarihine denk gelmesi şaşkınlık yarattı.

Lider kripto para birimi Bitcoin dün 10.000 dolara kadar çıkarak 2020 yılının rekoruna oldukça yaklaştı. Peki ünlü milyarderin bir anda Bitcoin almasına yol açan sebepler neler? Tudor Jones, konu hakkında yayınladığı açıklamasında artan enflasyona karşı bir dayanak ve sigorta olarak BTC almaya başladığını vurguladı.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Konusunda Hemfikir

Bitcoin’in şu an için “en hızlı koşan at” olduğunu belirten ve en iyi kazanç arttırma yöntemi olduğunu vurgulayan Tudor Jones, Bitcoin’in 70’li yılların altınına benzediğini belirtti. Aslında benzer bir açıklama başka bir milyarder Mike Novogratz‘tan ve Morgan Creek CEO’su Mark Yusko’dan da gelmişti.

Tudor’un yöneticiliğini yaptığı BVI fonu bundan sonra BTC vadeli işlem sözleşmelerine küçük bir miktarda da olsa yatırım yapacak ve bunun büyük bir etkiye sahip olacağı tahmin ediliyor. Bitcoin’in tam da efsanevi ismin açıklamasının yapıldığı günde %10’a yakın yükseliş elde etmesi ve bunun Halving öncesinde vuku bulması, FOMO’yu beklenen seviyelere getirebilir.

Eğer yatırımcılar 10.000 doların üzerinde kalınacağı konusunda ikna olurlarsa sadece kurumsal değil bireysel alımların da arttığı gözlemlenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar