X


Kripto Paraların Acilen Buna İhtiyacı Var!

Bitcoin ve Ethereum için dip fiyatlarını açıkladı. Kripto paraların acilen buna ihtiyacı var, vakit daralıyor.
19:10
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 29.300 dolara tırmandı fakat büyük düşüşler henüz bitmiş değil. Anlaşılan o ki daha kötüsüne de hazırlanmamız gerekiyor. Uzayan düşüş dönemleri özellikle altcoinlerdeki önemli destek seviyelerini zedeledi. Kripto paraların önemli kısmı tarihi dip bölgeleri hedefliyor.

Kripto Paralar İçin Tehlike Çanları

Popüler bir kripto para analisti, piyasa değerine göre en büyük iki kripto paranın yörüngesini yalnızca bir mucizenin değiştirebileceğini söylüyor. En son TechnicalRoundup bülteninde, takma adı Cred olan analist, Bitcoin’in (BTC) 2021 Haziran’ından bu yana düzenlenen destek bölgesini korumak için “yakın ve güçlü bir ralliye” ihtiyacı olduğunu söyledi. Cred, ralli gerçekleşemezse daha fazla düşüş olasılığının artacağını söylüyor.

“Aylık kapanışa yalnızca bir hafta kala, yakın ve güçlü bir rallinin olmamasıyla Mayıs ayı makro aralık kırılımı olarak kapanacak. Aylık kapanışın ardından piyasa toparlansa bile, bu ralli, direnci 35.000 dolardan 37.000 dolara çeviren düşüşün yeniden test edilmesi olarak değerlendirilmelidir. Özetlemek gerekirse, piyasanın bu hafta aylık ve haftalık aralık bozulmaları gibi görünen şeyleri düzeltmek için mucizevi bir ralli oluşturması gerekiyor. Bu olmazsa, düşüşün devam etme ihtimali artacak”.

Bitcoin ve Ethereum’daki geri çekilmenin devam etmesi tüm kripto para piyasalarını da olumsuz etkileyecek.

Bitcoin ve Ethereum Dip Hedefi

Cred’e göre, aralık bozulursa, Bitcoin en kötü senaryoda mevcut seviyeden %50’den fazla düşebilir. Analist orta vadede 20.000 dolar civarında bulunan 200 haftalık hareketli ortalamanın görüleceğini düşünüyor. En kötü durumda ise BTC 14.000 dolar seviyelerinde bir dip yapacak.

Ethereum‘a dönen Cred, ikinci en büyük kripto paranın da Mayıs sonundan önce güçlü bir ralliye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Cred’e göre, 2021 Nisan’ından bu yana sürekli olarak yukarıda kapattığı destek bölgesinin çökmesini önlemek için Ethereum’un 2.300 doların üzerinde kapanması gerekiyor.

“Bir makro aralığı var, aralık kırılmış gibi görünüyor (önümüzdeki hafta kapanmayı bekliyor), aralığın kırılması, desteğin üzerinde güçlü bir hareket olana kadar düşüş devam edecek. Ethereum aylıkta 2.300 doların üzerinde kapatmalı”.

Aşağı yönlü hedeflere gelirsek Cred, 200 haftalık hareketli ortalama ve aylık destek olan psikolojik 1.000 dolar seviyesine işaret ediyor. Ethereum yazı hazırlanırken 1.855 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI