X


Kripto Paralar Yeniden Harekete Geçti! Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para piyasası son dönemlerde sert çöküşler yaşadıktan sonra yeniden toparlanmak için mücadele etmeye devam ediyor. İşte Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ve güncel seviyeler.
08:27
20 Mayıs 2022
Kripto Paralar Yeniden Harekete Geçti! Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası geçtiğimiz günlerde yaşanan Terra (LUNA) ve UST krizi sonrasında yaşanan sert düşüşün yararlarını sarmak için mücadele etmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden 30.000 doların üzerine yükselirken altcoin’lerde de yeniden artışlar yaşanmaya başladı.

Bitcoin (BTC) Mücadelesine Devam Ediyor

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Terra (LUNA) ve UST krizi sonrasında sert bir düşüş yaşadı ve önce 30.000 dolar seviyesinde ve daha sonrasında ise 26.000 dolar seviyesine kadar bir düşüş kaydetti.

Bitcoin bir süredir bu düşüşlerle birlikte yaşanan kayıpları geri almak için mücadele ediyor. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 30.000 dolar seviyesinin üzerine yükseldi ve buradan yeni artışlar başlattı.

Ancak amiral gemisi kripto para birimi, 30.500 dolar seviyesine 3 test gerçekleştirdi ancak bu direnç seviyesinde başarılı olamadı ve fiyat her defasında yeniden düşüşe geçti.

 İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %%3.24 artışla 30.050 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in yukarı yönlü bir fiyat hareketi başlatmasıyla birlikte altcoin piyasası da Bitcoin’i takip etmeye başladı. Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bir süre önce 2.000 dolarlık seviyenin altına gerilemişti.

Ethereum, piyasanın da yön değiştirmesiyle birlikte yeniden yukarı yönlü bir artış başlattı ve fiyat 2.000 doların üzerine yükseldi.

Ethereum fiyatı şu anda yukarı yönlü hareketine devam ederken içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %3.32 artışla 2.015 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

İlk 10’daki diğer kripto para birimlerine baktığımızda ise durum şu şekilde;

Binance Coin (BNB), son 24 saatte %3.79’luk bir artışla 306 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken, Ripple (XRP) son 24 saatte %5.17’lik bir artışla 0.43 dolardan, Cardano (ADA) son 24 saatte %3.75’lik artışla 0.52 dolardan, Solana (SOL) son 24 saatte %0.44’lük artışla 50 dolardan ve Dogecoin (DOGE) son 24 saatte %2’lik artışla 0.08 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI