reklamı kapat

Kripto Para Platformu Geliştiren Stuttgart Borsasından Yeni Partnerlik

Kripto para platformu geliştiren Börse Stuttgart (Stuttgart Borsası) Axel Springer ve Finanzen.net’le partnerlik anlaşması yaptı.
10:00
28 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Almanya’nın en büyük 2. menkul kıymetler borsası Börse Stuttgart, Blockchain tabanlı bir kripto para işlem platformu geliştirmek için Avrupalı dijital yayıncılık şirketi Axel Springer ve AS’nin yan şirketi Finanzen.net’le partnerlik anlaşması yaptı.

Ortak Girişim Firması

Ülkenin en büyük online finans portalı Finanzen.net’te duyurulan girişimle şirketler yatırım bilgi hizmetleriyle Blockchain tabanlı işlem platformunu tek bir platformun çatısı altında birleştirmeyi amaçlıyor.

Projeyi hayata geçirmek için Börse Stuttgart, üç partner arasında kurulacak ortak girişim firmasının en büyük hissedarı olacak. Cointelegraph’ın haberine göre uzun süredir borsayla işbirliği içinde olan Finanzen.net ve Axel Springer yeni firmanın toplamda %30’una sahip olacak. Merkezi Stuttgart’ta olacak firmanın Berlin’de bir ofisi açılacak.

Axel Springer’ın uzun yıllar sürdürülebilir dijital iş modelleri geliştirme tecrübesinden faydalanacak yeni işlem platformu (ismi açıklanmadı) ilk olarak bu yaz Almanya’da açılacak ve hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara hizmet edecek. Öte yandan ortak girişim firması ülkedeki komitelerden ve tekelleşmeye karşı mücadele veren kurullardan onay bekliyor.

Bison

Börse Stuttgart Bison isimli masrafsız kripto işlem uygulaması geliştirmeyi planladığını Mayıs 2018’de kamuoyuna duyurmuştu. Ocak ayında hayata geçen Bison’la ilgili haberimize buradan göz atabilirsiniz. Borsanın bir yan şirketi Bison için bir emanet sistemi kullanarak kripto saklama hizmeti sunuyor. Harici bir bankacılık partneriyle yapılan anlaşmayla da euro ödemeleri destekleniyor ve uygulama için itibari para saklama hizmeti sunuluyor.

Geleneksel şirketlerin kripto paralara ilgi duyması sektör adına oldukça sevindirici. Avrupa’nın en büyük 9. menkul kıymetler borsası konumundaki Börse Stuttgart, kripto paralara mesafeli geleneksel yatırımcıları sektöre ısındırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.