reklamı kapat

Avrupa’nın En Büyük 9. Borsasından Kripto Para Uygulaması

Boerse Stuttgart Group kripto para işlemleri için mobil uygulama geliştirdi.
1 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Almanya’nın 2, Avrupa’nın 9. büyük menkul kıymetler borsası Boerse Stuttgart kripto para işlemleri için mobil bir uygulama geliştirdi.

Bison

1 yıl süren geliştirme sürecinden sonra borsa Bison isimli uygulamanın Almanya’daki iOS9+ ve Android 4.4+ cihazlarda çalıştığını ve kullanıcılara BTC, ETH, LTC ve XRP işlemleri yapıp euro ile hesaplarını fonlama imkanı tanıdığını açıkladı.

Uygulamada işlemler için ücret kesilmiyor ve token’ların depolanması için gömülü bir cüzdan bulunuyor. İlginç bir şekilde kullanıcılar yalnızca 06.00 – 24.00 saatleri arasında borsada işlem yapabiliyor, ancak bu sürenin artacağı belirtiliyor. Uygulama, satış ve alış fiyatları arasındaki farktan gelir elde edecek.

Bison için borsa, yan şirketi olan ve finansal hizmetler veren EUWAX AG ile işbirliği yaptı. EUWAX AG işlemlerden sorumlu olacak, bir başka yan şirket Blocknox GmbH ise kripto paraların saklanmasından sorumlu olacak.

Alman SolarisBank AG de ödeme işleme ve müşterilerin yatırdıkları nakit paranın tutulmasından sorumlu harici bankacılık partneri işlevini görecek. Boerse Stuttart’ın yan şirketlerinden Sowa Labs ise bizzat uygulamayı geliştirdi.

Sowa CEO’su Ulli Spankowski, gelecek yıl Bison’a başka özelliklerin geleceğini müjdeledi. Bunlar arasında 7 gün 24 saat işlem olanağı ve daha fazla kripto para desteği bulunuyor. Bison’un bu yıl diğer Avrupa ülkelerine genişlemesi planlanıyor.

Boerse Stuttgart aynı zamanda bir ICO platformu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Token basanlar platform üzerinden “standart ve şeffaf süreçlerle” token satış kampanyası düzenleyebilecek.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.