Kripto Para Piyasalarına Meydan Okuyan DeFi Projesi! Yüzde 203 Artış!

Çalkantılı bir süreç geçiren kripto para piyasalarında yüzde 203 oranında artış ile ismini duyuran DeFi projesi yatırımcıların ilgi odağı oldu!
19:30
26 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto. com, son yedi gün içerisinde %200 oranından fazla artan bir merkezi olmayan finans (DeFi) altcoini de dahil olmak üzere üç tokenı açıkladı.

%203 Artış Yaşayan DeFi Projesi

Önde gelen kripto para borsası olan Crypto. com, birleşik bir likidite havuzu modelini kullanan zincirler arası bir köprüdür görevi gören Stargate Finance (STG), protokol geliri almak için stake edilebilen yerel yönetim token’ını listeledi. STG geçtiğimiz haftaya kıyasla 0.33684 dolar seviyesinden yaklaşık %203 oranında bir artış yaşayarak 1.02 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değerine göre 210. Sırada yer alan kripto para birimi, Binance’in geçen hafta “inovasyon bölgesinde” listelenmesinin ardından ciddi bir fiyat artışı sağladı. Ayrıca ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, bu ayın başlarında STG için alım satım hizmetleri başlattığını duyurdu.

Stargate Finance ayrıca wrapped token kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak kripto para birimlerini Blockchainler arasında değiştirme sürecini daha basit ve daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Wrapped tokenler, geleneksel olarak uyumlu olmadıkları Blockchain ağlarındaki kripto para birimlerini temsil eder.

Kazananlar Listesindeki DeFi Projeleri

Öte yandan Crypto. com doğrulama gerektirmeyen merkeziyetsiz borç verme platformu olan Ooki Protokolünü (OOKI) de listeledi. Platformun yerel yönetim tokenı olan OOKI, geçtiğimiz haftaya kıyasla %1,5 oranında artış yaşayarak yazı kaleme alındığında 0,007129 dolar seviyesinden işlem görüyor. Coinbase ayrıca bu ayın başlarında listeleme yol haritasına OOKI’yi eklediğini duyurdu.

Bunlara ek olarak Crypto. Com, Zed Token (ZED) için de destek sağladığını açıkladı. Belirtilen altcoin, Web3’e odaklanan İngiliz Virgin Adaları merkezli bir şirket olan Future Future Labs Limited tarafından oluşturuldu. Ayrıca şirket, ZED Token’ı play-to-earn, becerisine dayalı bir dijital at yarışı oyunu olan ZED RUN’a entegre etmeyi planlıyor.

Yazı kaleme alındığında CoinGecko’dan alınan verilere göre ZED, 0.087484 dolar seviyesinden işlem görüyor ve geçen haftaya kıyasla yaklaşık %25 oranında arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI