X


Kripto Para Güvenlik Standardı Oluşturuluyor

10:02
19 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para endüstrisinin içerisinde yer alan güvenlik uzmanları, geliştiriciler ve araştırmacılar, Bitcoin ve kripto para işlemlerini daha kolay ve güvenli hale getirebilmek için güvenlik standardı oluşturma çalışmalarına başladı. Bu çalışma kapsamında CryptoCurrency Certification Consortium ve Bitgo işbirliği ile “CryptoCurrency Security Standard” (CCSS) adı verilen bir standartlaştırma uygulaması geliştiriliyor.

CCSS ile kullanıcı ve exchange şirketi hesaplarının çeşitli kurallar / yazılımlar çerçevesinde korunması ve güvenli işlem yapılması hedefleniyor. Standartta başlıca odaklanılan alan güvenlik ve şeffaflık olarak belirtilirken, diğer ana unsurun ise Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak olduğu ifade ediliyor.

Kripto paraların siber saldırılardan daha fazla etkilenmemesi için bu tip güvenlik standardı oluşturma çalışmaları çok gerekli bir adım; çünkü geçtiğimiz yıl ve bu yıl içerisinde oldukça fazla sayıda güvenlik ihlali yaşandı ve kullanıcılar yatırımlarını kaybetti. CCSS gibi geliştirme aşamasında olan BitLicense tasarısı da ilerleyen günlerde güvenlik ihlallerinin önüne geçilmesi için bazı önlemler sunacak. Umarız bu tip güvenlik standartlarının oluşturulması ve exchange sitelerinde kullanılmasıyla birlikte siber saldırılarla mücadelede bir adım öne geçilir.

Kaynak: Bravenewcoin

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI