Reklam

Kripto Okulunda Kimler Eğitim Verecek?

Andreessen Horowitz’in Şubat ayında başlatmayı planladığı kripto okulunun eğitmen listesinde kimler var? 
13:00
12 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), Şubat 2020’de başlaması planlanan yedi haftalık ücretsiz kripto para start-up okulu ile ilgili eğitmen listesini paylaştı.

11 Aralık’ta paylaşılan bilgilere göre, kripto para ve Blockchain endüstrisindeki deneyimli girişimciler, geliştiriciler, yatırımcılar ve uzmanlar, bildiklerini ve öğrendiklerini bir ders şeklinde paylaşarak, yeni proje fikirleri getirerek ve kripto para eğitimine başlamalarına yardımcı olacak bilgilerle eğitimlere katılanları eğitecekler.

Eğitmen Listesi

Kripto start-up okulu eğitmenlerinin listesinde ise Stanford Üniversitesi Dan Boneh’de bilgisayar bilimi profesörü Andreessen Horowitz’in genel ortağı ve Danbeh Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörü olan Chris Dixon ve Coinbase’de CEO ve eş kurucusu olan Brian Armstrong yer alıyor.

Bunun yanında A16z daha önce yaptığı açıklamalarda, mevcut Blockchain odaklı projelerin gelişimini hızlandırmanın yanı sıra sektöre katılma konusunda daha fazla yeteneği teşvik etmeyi amaçladığı için öğrencilerden ödeme almayacağını ifade etmişti.

Blockchain Eğitimleri

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Fransa Bitcoin’i ve kripto paraları yeni lise müfredatına eklemeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda Fransa Milli Eğitim Bakanlığı eğitimcilerden, “Bitcoin geleceğin para birimi midir?”, “Bitcoin Euro’yu değiştirebilir mi?” ve “Para biriminize güveniyor musunuz?” gibi soruların cevaplarını içeren üç eğitim videosu hazırlamalarını da talep etmişti.

Ayrıca büyük kripto para birimi alım satım platformu Coinbase’in bir araştırmasında, dünyadaki en iyi 50 üniversitenin %56’sının kripto para birimi veya Blockchain teknolojisi konusunda bir veya daha fazla eğitim sınıfı olduğu bilgisi paylaşılmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI