X


“Kripto Kralı” Barry Silbert, Dogecoin’i (DOGE) Yerden Yere Vurdu

Silbert, DOGE'u eleştirdi.
08:11
31 Mayıs 2021

Digital Currency CEO’su Barry Silbert, daha önce Dogecoin (DOGE) hakkında yaptığı eleştirilerine bir yenisini ekledi ve adeta Elon Musk’a meydan okudu.

Barry Silbert, DOGE’u Eleştirdi

Silbert aslında bu seferki açıklamalarına Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus ile Twitter üzerinden yaptığı bir münakaşa sonrasında yer verdi. Shibetoshi Nakamoto olarak bilinen Markus, DOGE‘u savunurken Silbert ise bunun asla 37 milyar doları hak etmeyecek bir kripto para birimi olduğunu ima etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Silbert, DOGE’un zamanla neler başarabileceğini görmenin heyecan verici olduğunu belirttikten sonra ise bunun kesinlikle bir anda ortadan kaybolmayacağının farkında olduğunu da vurguladı. Silbert, DOGE’un “en tutkulu topluluklardan birisine” sahip olduğunu ifade etse de bunun 37 milyar dolar etmediğini düşündüğünü not düştü.

DOGE, Bu Yeri Hak Ediyor mu?

DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,29 dolar seviyesinden işlem görmekte ve 38 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Rekor seviyesinden bir hayli geri düşen DOGE, buna rağmen hala top 10 içerisinde bulunuyor ve gerçek kullanıma sahip kripto paraların bile önünde yer alıyor.

Kripto para sektöründeki gücü sayesinde “Kripto Kralı” olarak anılan Silbert, Dogecoin’in bu değeri hak etmediğini ve bu değerin aslında herhangi bir kullanım veya foksiyon yerine direkt olarak “ortak görüşten” kaynaklandığını ifade etti.

Barry Silbert ve Elon Musk Kavgası

DOGE’un değeri 5 Mayıs tarihinde ise 90 milyar doların üzerine çıkmış ve Binance Coin’i bile tehdit eder seviyeye gelmişti. DOGE eğer o tarihlerde yükselişini sürdürebilseydi BNB’yi geçip toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olabilirdi.

Barry Silbet ise 8 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada DOGE yatırımcılarına seslenerek artık “short pozisyon” vaktinin geldiğini belirterek yatırımcılara BTC’ye geçme tavsiyesinde bulundu. Tam olarak bu ifadeler sonrasında ise tufan başladı ve Elon Musk direkt olarak Bitcoin’i hedef alan açıklamalarla fiyatın düşmesine yol açtı.

Elon Musk’ın son dönemde kripto para sektörüne savaş açtığını gösteren yorumları ise Dogecoin’e karşı tepkilerin birikmesine yol açmıştı. Musk, son günlerde ise DOGE hakkında sessizliğini korumakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar