X


Kısa Bir Nefes Alan BTC ve ETH Hala Rallide Olduklarını Kanıtladılar!

Kısa bir dinlenmenin ardından yeniden yükselişe geçen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yeni rekor seviyelere imza attılar. 
08:00
14 Nisan 2021

İçinde bulunduğumuz hafta kripto para birimleri için deyim yerindeyse muhteşem geçmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi yeni rekorundan sonra yükseliş eğilimini sürdürürken altcoin’ler de Bitcoin’e ayak uyduruyor ve gözle görülür yükselişler yaşanıyor.

Bitcoin Yükselişi Devam Edecek Mi?

Bitcoin yaşadığı kısa bir konsolidasyon döneminin ardından yönünün yeniden yukarıya çevirdi ve fiyat önce 62.000 doları ve ardından 63.000 doları geçti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 63.647 dolardan işlem gören BTC kısa süre önce de 63.869 dolar ile kendisine yeni bir rekor belirledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre Bitcoin’in şu anki hedefi 72.000 dolar seviyesi. Ancak yine de analistlerin ve uzman isimlerin kısa/orta vadeli Bitcoin fiyatının hareketi hakkında hemfikir olmadıklarını belirtmek gerekiyor. Bazı isimler Bitcoin’in teknik anlamda çok güçlü olduğunu ve fiyatın yukarı yönlü hareketinin devam edeceğini düşünürken bazı isimler Bitcoin’de satış baskısı yaşanacağını ve yatırımcılar kar topladıkları için düşüşlerin olacağını ifade ediyor.

Ancak günlük grafiklere bakıldığında BTC’nin şu an için yükseliş eğilimini koruduğu ifade edilebilir.

Ethereum Fiyatı

Hemen hemen her zaman Bitcoin fiyatını takip eden Ethereum (ETH) da BTC ile yeni bir rekor imza attı. ETH’nin yeni rekoru 2.352 dolar ve yazının kaleme alındığı an itibari 2.346 dolar ile rekor seviyenin çok yakınında işlem görüyor.

Analistlere göre şu anda Ethereum’da volatilite artıyor ve trend boğaların kontrolünde ilerlemeye devam ediyor. Yukarı yönlü hamlelerin devam etmesi halinde 2.500 doların ilk hedef olduğunu düşünene analistler, herhangi bir aşağı yönlü hamlede sırasıyla 2.200 dolar, 2.100 dolar ve 1.900 doların önemli destek seviyeleri olarak hareket edeceğini belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar