X


XRP Teknik Analizi: XRP Fiyatı İçin Bu Seviyelere Dikkat!

XRP fiyatı için önemli noktalar.
22:12
13 Nisan 2021

XRP, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yükselişine rağmen tutunmaya ve hatta yükselmeye devam ediyor. Genellikle BTC yükselirken bütün kripto paralar sert düşse de XRP için durum çok farklı oldu ve gün içerisinde yeni bir rekor kırıldı.

XRP, Rekora Bir Adım Daha Yaklaştı

XRP, tüm zamanların rekorundan hala çok uzak olsa da 2021 rekorunu her geçen gün bir üst fiyat seviyesine taşımaya devam ediyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para biriminin 80 milyar doların üzerine ulaşması ise tehlike çanlarının çalmaya başladığına işaret ediyor olabilir.

Şu an için XRP’nin en büyük iki rakibinin Binance Coin ve Ethereum olduğu görülmekte. Gün içerisinde XRP fiyatı %32 yükselirken BNB fiyatı %2,3 düştü. ETH ise %7,2’lik yükseliş ile XRP ile arasındaki farkı açmaya yönelik hareket etti. XRP fiyatının özellikle 1,80 dolar seviyesine ulaşması ise bu farkın kapanması konusunda kritik öneme sahip olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP/USD teknik analizine bakıldığında 1,8 dolar sonrasında kritik noktanın 2,2 dolar olduğu görülüyor. Fibonacci geri çekilme seviyelerinden 0’a denk gelen bu direncin kırılması ise kısa sürede 3,40 dolar olan tüm zamanların rekoruna ulaşılmasını kolaylaştırabilir.

XRP fiyatı için olası bir düşüşte ise 1,4 dolar önemli bir destek rolü üstlenebilir. Burada daha önce de sıkışma yaşandı ve XRP fiyatı yukarı yönlü bir uyuşmazlık ile yükselişe geçti. Şimdi ise aynı desteğin bir kere daha tutunmaması ve fiyatın sert düşmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

XRP İçin Temel Görünüm

RSI ve MACD indikatörleri de XRP için alarm veriyor ancak temel gelişmeler bu alarmın açığını kapatıyor. Ripple, Tetragon tarafından açılan davadan zaferle ayrıldı ve SEC davası kadar olmasa da yine de önemli bir başarıya imza attı. James K. Filan konu hakkında yaptığı açıklamada müvekkillerinin ve Ripple’ın SEC davasından da zafer alabileceğini belirterek XRP yatırımcılarına umut verdi.

Ripple yönetiminin yasa dışı şekilde menkul kıymet yani XRP sattığı iddia ediliyordu. Şimdi ise davadan XRP lehine haberler gelmeye başladı ve her şey XRP lehine ilerlemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar