reklamı kapat

3 Lüks Gayrimenkul 420 Bitcoin Karşılığında Satıldı

11:00
9 Haziran 2018

Budva Noterliği ve Astra Karadağ Yatırım Birliği’nin (AMIA) paylaştığı bilgilere göre bu hafta Karadağ’ın Budva şehrinde 3 lüks konut 420 Bitcoin (Yaklaşık 3,2 milyon dolar) karşılığında satıldı. Kripto para yatırımcılarını ve yatırımlarını destekleyen Astra Karadağ Yatırım Birliği çevresindeki işletmeleri günlük işlemlerinde Bitcoin kullanmaya ikna etti.

Adriyatik Denizinin kıyısında yer alan Budva, Karadağ’ın Miami’si olarak anılıyor. Ayrıca Budva, Karadağ’ın en önemli turizm merkezi. Güney Avrupa’daki bu ülkeyi bir anda gündeme taşıyan olay ise bölgedeki üç lüks dairenin 420 Bitcoin karşılığında satılması oldu. Astra Karadağ Yatırımm Birliği Yetkilisi Nila Emilfarba, bu satışın kripto paralarla gerçekleştirilen en büyük satış olduğunu ifade etti. Emilfarba ayrıca bölgedeki işletmeleri günlük işlemlerde Bitcoin kullanılması için ikna ettiklerini de belirtti. İkna edilen işletmeler arasında Beach Lounge Restoran, Dukley Otel ve Dukley Marina da var.

Astra Karadağ Yatırım Birliği bölgede kripto paralara şüpheyle yaklaşılmasına rağmen Bitcoin kullanarak üç lüks konut satışı gerçekleştirdiklerini ve bölgede popüler kripto para birimi Bitcoin ile satış gerçekleştiren ilk şirket olduklarını ifade etti.

Yeni bir sektöre giriş yaptık ve yeni müşteriler elde ettik. Avrupada hatta dünyada Bitcoin’le satın alabileceğiniz çok az gayrimenkul var.

Bitcoin karşılığında satılan lüks konutlar Dukley Gardens’ta yer alıyordu. Hızlı bir şekilde satış tamamlandı ve satış işlemi noter tarafından onaylandı. Konutlardan birini satın alan kişi 25 yaşındaki Fransız vatandaşı satış işlemlerinin geleneksel satış işlemlerine kıyasla daha hızlı tamamlandığı belirtti. Satış işlemi Budva Noterliği ve Pantović Hukuk Bürosu tarafından gerçekleştirildi. Resmi belgelerin imzalanmasının ardından Bitcoin’ler satıcıya devredildi ve kripto fonlar Euro’ya dönüştürüldü.

Kripto paraların 2017 yılında hızla artışa geçmesiyle birlite bu tarz lüks satın alımları oldukça fazla duyar olduk. Bu lüks satışlar Miami, Amsterdam, Dubai ve Manhattan gibi dünyanın birçok yerinde gerçekleştirildi. Bu satıştan da anlaşıldığı üzere Güney Avrupa ülkesi Karadağ kripto para yatırımcılarına ve yatırımlarına dostça bir yaklaşım içerisinde.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun